Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spotify ponúka hudbu pre psy, ktoré nechajú doma bez dozoru

16.01.2020, 10:04 | ČTK

Služba pre streamovanie hudby Spotify vytvorila zoznamy skladieb a súbory audionahrávok, teda podcastov, ktoré môžu počúvať psy a ďalší domáci miláčikovia, keď ostanú doma bez svojho pána.

  • Tlačiť
  • 2

Reaguje tak na zistenia, že takmer 74 percent majiteľov domácich miláčikov vo Veľkej Británii púšťa svojim zvieratám hudbu.

Celosvetovo Spotify ponúka zoznamy skladieb, teda playlisty, pre domácich miláčikov vytvorené na základe algoritmov vychádzajúcich z typu zvieraťa a jeho charakteru, teda či je skôr aktívne, alebo pomalé. K dispozícií sú playlisty pre psy, mačky, škrečkov, vtákov a leguánov. Playlist je možné doplniť aj fotkou domáceho miláčika.

Neprehliadnite

Súčasne firma v Británii ponúka podcasty pre psov, ktoré ich majú zbaviť stresu z toho, že ostali doma osamotené. Nahrávka začína hovoreným slovom k psovi, ktorý ho má upokojiť, nasledujú pochvalné vyjadrenia a rozprávanie príbehov nahovorených hercami. Súčasťou je tiež upokojujúca hudba.

Spoločnosť Spotify uviedla, že v prieskume zistila, že jeden zo štyroch majiteľov domáceho miláčika mu púšťa hudbu, keď ostane osamotené. Približne 42 percent majiteľov uvádza, že ich zviera má obľúbený druh hudby. Štvrtina dokonca uviedla, že videla, ako ich miláčikovia na hudbu tancujú.

Spotify vo vyhlásení tvrdí, že ju k tvorbe playlistov pre zvieratá inšpiroval prieskum, podľa ktorého 71 percent ľudí púšťa svojim domácim zvieratám hudbu a podľa ktorého si osem ľudí z desiatich myslí, že sa ich zvieraťu hudba páči.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy pes, podcasty, Spotify