Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spolutvorca svetového virálu podľahol chorobe

15.12.2019, 16:00 | Matúš Kollár

Digitálny týždeň | A tiež: Čo vyhľadal Google? / 5G realitou / Tesla spustila dotácie / ADMA na DigitalRulezz 2019.

  • Tlačiť
  • 0

Čo vyhľadal Google?

Každoročná štatistika najvyhľadávanejších pojmov na Google prinesie vždy sondu do duše ľudí celého sveta v rôznych oblastiach, rovnako tomu je v prípade Slovákov. V trendoch sa objavilo meno zosnulého Karla Gotta či prezidentky, dedinka Fekišovce, ale tiež úspešný projekt nemeckého reťazca.

Neprehliadnite

5G realitou

Operátor AT&T spúšťa v desiatich amerických mestách ešte pred Vianocami ostrú prevádzku 5G siete. U nás so sieťou už experimentujú viacerí operátori, naposledy 4ka pustila do testu v Bratislave všetkých zákazníkov. Supermoderné 5G má priniesť primárne extrému rýchlosť, potrebnú pre riešenia budúcnosti – autonómne autá, inteligentné mestá, internet vecí, či streamovacie služby ako napríklad Google Stadia.

Spolutvorca výzvy #IceBucketChallenge podľahol chorobe

Jeden z najúspešnejších virálnych projektov histórie ALS IceBucket Challenge mal upozorniť na zákernú amyotrofická laterálna sklerózu (ALS) a pomôcť vyzbierať peniaze na jej výskum a liečbu. Cez premyslený systém „nominácii“ sa do výzvy zapojili zvučné mená, ktoré vyzbierali na boj s chorobou celkovo 220 miliónov dolárov. Svoj osobný boj s ALS bohužiaľ v uplynulých dňoch prehral športovec Peter Frates, ktorému chorobu diagnostikovali v roku 2012 a dva roky neskôr pomohol celosvetovú výzvu odštartovať.

Tesla spustila dotácie

Ak ste si už niekedy v minulosti skúšali nakonfigurovať svoj Model 3, možno ste v týchto dňoch dostali rovnaký e-mail ako my v #digitalnytyzden. Tesla pravidelne sleduje úpravy legislatív na elektromobily v rôznych krajinách a teraz láka zákazníkov zo Slovenska na dotáciu osem tisíc eur na kúpu nového auta. Do 50 tisíc eur viete mať Model 3 s dual motorom, predĺženým dojazdom a prémiovým interiérom.

ADMA na DigitalRulezz 2019

Akýkoľvek už bol váš dôvod, pre ktorý ste sa nezúčastnili workshopov ADMA na DigitalRulezz 2019, našťastie si viete zameškané dohnať na #ADMAwebe. Tentokrát sa venujeme prvému workshopu, ktorý mal tému ADMA Academies.

 


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Digitálny týždeň

Diskusia (0 reakcií)