Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ringier Axel Springer presunie svoje online oddelenie do Azetu

16.12.2011, 13:12 | Eva Vozárová | © 2011 News and Media Holding

Šéfovať mu bude Milan Dubec, nie Marián Pavel.

  • Tlačiť
  • 0

Vývoj Čas.sk a jeho obsahových magazínov od budúceho roka už nebude vecou vydavateľského domu Ringier Axel Springer. Prevádzkovateľ bulvárneho spravodajského webu ruší svoje vývojárske oddelení, presúva ho do Azetu.

Zmeny nastanú s účinnosťou od 1. januára 2012. Celý programátorský tím prejde do Azetu, šéfovať im bude riaditeľ Azetu Milan Dubec.

Redaktorov produkujúcich obsah pre webové tituly Ringieru sa zmeny nedotknú,. Naďalej budú pôsobiť v RAS, veľká časť z nich v rámci nového spojeného newsroomu.

Prínos zmien vidí Ringier najmä v lepšej koordinácii projektov pre web. “Vytvoríme tak jedno centrum a jeden tím, ktorý sa bude podieľať na vývoji a rozvoji všetkých online a digitálnych produktov a zabezpečí tak dôkladnú koordináciu ďalšieho smerovania stratégie týchto produktov oboch firiem,” uviedol Peter Mertus v oficiálnom vyhlásení.

Ringier si kúpil väčšinový podiel v Azete pred rokom práve s cieľom rozvíjať ďalej svoje internetové aktivity.

Zmeny okrem iného znamenajú, že online oddelenie, ktoré v RAS pôsobilo posledné štyri roky pod vedením Mariána Pavela, v rámci spoločnosti de facto zanikne. O ďalšom pôsobení Mariána Pavela firma zatiaľ neinformovala.

Správu budeme aktualizovať.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)