Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pripravuje Apple novinky založené na rozšírenej realite?

12.02.2017, 15:00 | Matúš Kollár

Digitálny týždeň | Lepšie Google Maps / Android Wear 2.0 vonku! / Slováci a informácie na webe / Instagram Stories na evente

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Android Wear 2.0 konečne vonku!

O oneskorenom vydaní novej verzie OS Android Wear 2.0 sme hovorili v súvislosti s tým, že wearables ako kategórii sa nedarí práve najlepšie. Tento týždeň však vyšiel prvý veľký update a podľa prvých recenzií je viac ako vydarený – zameral sa na nový spôsob notifikácii a s tým súvisiace zmeny na ciferníku. Podrobnosti na TREND.sk.

Slováci a informácie na webe

Kde Slovácie na webe zisťujú, čo je nové? V prieskume uviedlo až 45percent respondentov, že ich prvou voľbou je Facebook. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa Facebook vo svete snaží spájať s médiami a bojovať tak proti klamlivým správam. Podrobnejšie výsledky prieskumu nájdete tu.

Pripravuje Apple novinky založené na rozšírenej realite?

Nie je tajomstvo, že Tom Cook je nadšenec rozšírenej reality a v poslednom rozhovore pre Independent uviedol, že je to „rovnako skvelá vec ako smartfóny“. Zároveň AR označil ako „kľučovú technológiu“ pre niektoré produkty, v čom sa dá vidieť obdoba Google Glass. Áno, vždy sa dá namietať, že takýto názor sám o sebe nič neznamená. Avšak ak ho vyjadruje človek stojaci za druhou najvýznamnejšou spoločnosťou na svete, môže to predznamenať veľa vecí.

Lepšie Google Maps

Malé dizajnérske zmeny, ale vysoká pridaná hodnota pre používateľa. Posledný update Google Maps sa zameral na pridanie čo najviac funkcii „pod palec“, no zároveň vylepšenia rozhrania a prehľadnosti aplikácie. A ak tento update niečo dokázal tak to, že sa tieto veci nevylučujú! Zatiaľ len pre Android, na iOS už čoskoro. Viac na blog.google.com

Instagram Stories na evente

Instagram Stories priniesli zaujímavú a instantú možnosťako zachytávať live eventy. Avšak vyskúšajte live prenášať atmosféru eventu pomocou 15-sekundových videí a zistíte, že je to poriadna drina. Prinášame desať rád ako sa pri tom nezblázniť.

A záverom oslavné poďakovanie: do prvého ročníku admáckej marketingovej súťaže Digital PIE prišlo 116 prihlášok od 33 prihlasovateľov, čo je jednoducho SUPER!


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Digitálny týždeň

Diskusia (0 reakcií)