Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Priamo z Microsoftu: prosím, nepoužívajte už Internet Explorer

10.02.2019, 15:00 | Matúš Kollár

Digitálny týždeň | Galaxy S10 už onedlho / Apex Legends láme rekordy / Instagramové vajce odhalené / ADMA e-book o kreativite

  • Tlačiť
  • 5

Samsung Galaxy S10 už onedlho

Už o necelé dva týždne uvidíme ako vyzerá nová vlajková loď od Samsungu. Tri veľkosti, fotoaparát s tromi objektívmi, masívna výdrž batérie a špičkový hardware spolu s podporou 5G sietí sú tie hlavné rumors, všetky ďalšie dáva dokopy BusinessInsider.

Apex Legends láme rekordy

Herné štúdio Respawn vydalo novú konkurenciu hráčsky masívne úspešnému Fortnite – Apex Legends. Ide o tímovú akčnú hru hneď na prvý pohľad. Za tri dni od spustenia si získala rekordných 10 miliónov hráčov, za čo vďačí kombinácii inovatívnych prístupov k uvedeniu na trh a samozrejme skvelej hrateľnosti.

V Respawn sa rozhodli hru vydať bez výrazného ohlásenia, nerobiť jej marketing a je úplne zadarmo. Dostupná je na playapex.com a odporúčame inštalovať výhradne ľuďom s množstvom voľného času.

Prosba priamo z Microsoftu: nepoužívajte Internet Explorer!

Chris Jackson sa hrdí titulom cybersecurity expert a pracuje v Microsofte. Celkom zábavné je, že priamo na ich oficiálnom blogu vyzýva všetkých používateľov Internet Explorer, aby tento rok nepodporovaný produkt prestali vo svojom vlastnom záujme používať.

Super, že Microsoftu záleží na bezpečnosti, akurát škoda, že v roku 2015 dali ruky preč od vtedy najpopulárnejšieho prehliadača internetu a ľudí tak nechali čeliť rizikám bez podpory. Aby sme vám pomohli s prechodom na iný prehliadač: na tomto linku nájdete Google Chrome, na tomto linku je zasa Mozilla Firefox, na tomto linku Safari pre fanúšikov Apple a na tomto linku Opera.

Instagramové vajce odhalené

Instagram ovládlo vajce a neušlo to ani nám v jednom z prvých #digitalnytyzden tohto roku. Až doteraz sa však špekulovalo o autoroch úspešného nápadu a prípadnom zadávateľovi, ktorým sa ukázal byť Mental Health America. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o mentálnom zdraví na sociálnych sieťach.

ADMA e-book o kreativite

Po čase sme pre vás pripravili nový e-book, tentokrát o kreativite v online kampaniach. Odpozerali sme v členských agentúrach ADMA ako rozvinúť kreatívne myslenie či zdokonaliť kreatívne techniky, v závere sme pripravili príklady mimoriadne inšpiratívnych svetových kampaní. Poďte do toho!


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Digitálny týždeň