Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pokec má novinku: kluby. Podobné ako Birdz alebo Facebook

03.08.2010, 15:10 | Eva Vozárová | © 2010 News and Media Holding

Chce utužiť komunitu reagovaním na záujmy surferov. Nástroj, ktorý k tomu má pomôcť, testoval niekoľko mesiacov.

  • Tlačiť
  • 0

Po roku opäť nová funkcionalita. Pokec.sk patriaci najväčšiemu portálu Azet má po dlhšej odmlke pre používateľov novinku - kluby. Vyše milión svojich používateľov chce do nich prerozdeliť tak, aby sa v novom virtuálnom priestore stretávali tí s podobnými záujmami.

Kluby spustil Pokec v poslednom júlovom týždni, no doteraz ich komunikoval opatrne. Záložka pre kluby s označením “nové” síce pribudla do menu na Pokeci, no mimo komunitnej služby Azet zatiaľ novú funkcionalitu nespomínal. Tlačovú správu k nej vydal až dnes. V nej tvrdí, že kluby by mali pomôcť ešte viac pospájať komunitu používateľov.

kluby_pokec_Azet.sk

Zdroj: Azet.sk

Prvé exempláre klubov už sú sa začínajú zaľudňovať. Zakladajú ich používatelia a sú medzi nimi napríklad stránky pre priaznivcov psov alebo pre fanúšikov posledného filmu zo série Twilight - Zatmenie.

Aj tie najľudnatejšie kluby majú však zatiaľ relatívne k mesačnej návštevnosti Pokecu nízku účasť - je v nich medzi päť až osem tisíc používateľov. Azet tvrdí, že na počtoch zatiaľ nezáleží. “Našim cieľom je, aby boli dostatočne živé, teda aby sa stali skutočnou komunikačnou platformou pre používateľov,” povedal pre Mediálne.sk jeden z akcionárov Azetu Karol Gogolák.

Funkčne ponúka nový produkt v rámci Pokecu štandardnú výbavu. Súčasťou klubov je nástenka, možnosť pridávať fotogalérie alebo blogy. Azet tiež upozorňuje, že chce chrániť mladších používateľov - administrátor môže zakázať vstup do klubu surferom mladším ako 18 rokov. Obsah niektorých klubov je prístupný aj pre neregistrovaných používateľov, prispievať je do nich možné len po prihlásení.

Kluby predstavujú na Pokeci jeho vlastnú obdobu facebookovských Pages. Rozdiel je napríklad v tom, že podľa tlačovej správy obmedzuje portál v kluboch aj komerčné aktivity, ktoré by vraj narušiť prirodzené fungovanie klubov. Zo slovenských služieb ponúka podobnú funkcionalitu Birdz.sk. Jeho kluby sa volajú Skupiny a fungujú od mája tohto roka. Viac informácií o skupinách na Birdz.sk.

S podobnou funkcionalitou to okrem Facebooku alebo Birdz.sk skúšajú na Slovensku aj menšie služby zamerané na mikrokomunity. Na kluboch používateľov s podobnými záujmami bolo vystavané dnes už neexistujúce Netsity.sk spravodajského portálu Pravda.sk. Podobne sú orientované aj eSvety.sk, tie však združujú v kluboch používateľov nielen na základe záujmov, ale snažia sa vytvoriť aj skupiny používateľov, ktorí pochádzajú z podobného prostredia alebo sa bližšie poznajú v reálnom svete. Viac informácií o Netsity.sk. Viac informácií o eSvety.sk.

Pokec prichádza s novou funkcionalitou rok po redizajne z minulého leta. Podľa Gogoláka sa na kluboch pracovalo dlhšie a pripravené na spustenie sú až teraz najmä kvôli dlhej fáze testovania. Vlani komunitná služba tiež testovala dlhšiu dobu - práve spomínaný nový dizajn. Viac informácií o redizajne Pokecu.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)