Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podvodník na sociálnej sieti okradol Slovákov o tisíce eur

30.07.2019, 14:02 | TASR

Macedónčan sa na sociálnej sieti vydával za niekoho iného a podvodom vylákal od žien peniaze. Polícia ho už obvinila.

  • Tlačiť
  • 0

Naposledy získal Macedónčan 50-tisíc eur od ženy a jej rodiny v Zákamennom na Orave.

Polícia už 57-ročného muža obvinila z podvodu a spracovala podnet na jeho vzatie do väzby. Zároveň vyzýva potenciálnych poškodených, aby sa prihlásili.

„Podľa zistených informácií sa mal obvinený muž cez sociálne siete zoznamovať najmä so ženami, ale aj s mužmi, následne sa mal votrieť do ich priazne a od nich a ich rodinných príslušníkov vylákať peniaze na rôzne účely, napríklad na kúpu motorového vozidla, sprostredkovanie zamestnania, odkúpenie bytov a podobne. K naplneniu sľubov napokon nedošlo,“ priblížila polícia.

Na sociálnych sieťach mal podľa polície vystupovať pod rôznymi menami, napríklad Sebastian Lucca, Daniel Moretti, Christiano Lorenzo, Adrianno Moretti, Lu, Boban.

Vzhľadom na to, že mohol muž podobne kontaktovať viacero žien na celom Slovensku, žiada polícia potenciálnych poškodených, aby sa prihlásili. Urobiť tak podľa jej slov môžu na čísle 158, osobne, ale aj prostredníctvom súkromnej správy na oficiálneho profile polície na sociálnej sieti.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy podvod, sociálne siete

Diskusia (0 reakcií)