Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po Zynge chce na burzu aj tvorca Angry Birds

19.12.2011, 11:05 | Eva Vozárová | © 2011 News and Media Holding

Chce sa stať novodobým Disneym.

  • Tlačiť
  • 0

rovio_logo

Po minulotýždňovom vstupe na burzu spoločnosti Zynga o rovnakom kroku hovorí aj ďalšia online herná firma. Do dvoch rokov by financie od akcionárov chcelo získať fínske Rovi, autor známej mobilnej hry Angry Birds.

Rovio neplánuje vstúpiť na burzu v Európe alebo v USA, ale pravdepodobne v Hongkongu, uvádza blog Venture Beat. “V Ázii sú rastúce trhy - ľudsky aj finančne,” vysvetlil marketingový šéf Rovia Peter Vesterbacka.

Emisiu akcií výrobca Angry Birds predbežne plánuje až na rok 2013. Venture Beat poznamenáva, že ešte pred dvomi mesiacmi mobilná firma hovorila o skoršom termíne v priebehu budúceho roka.

Angry Birds

Zdroj: 01 Jun

Svoju ambíciu už Rovio tiež oznámilo - stať sa novodobou obdobou kolosu Disney. “Disney má hodnotu okolo 60 miliárd dolárov. To je náš cieľ a neexistuje dôvod, prečo by sa nám nemalo podariť vybudovať firmu takejto veľkosti,” cituje Vesterbacka Paid Content.

Rovio sa približuje povahou svojej činnosti k Disney vo viacerých oblastiach - je majiteľom hitovej značky Angry Birds, ktorú neustále rozvíja, predáva súvisiaci merchandising a najnovšie pracuje na výrobe celovečerného filmu. Okrem toho má na budúci rok naplánované vydanie viacerých hier s postavami z Angry Birds.

Rovio však na druhej strane stále rozvíja iba jednu značku. Tradičný gigant ako Disney má stovky značiek, vrátane tých, ktoré pochádzajú od známych štúdií Pixar.

Rovio hovorí o IPO krátko po podobnom korku zo strany americkej fimy Zynga. Tá stojí za známymi hrami FarmVille alebo Mafia Wars. Primárnym predajom akcií koncom minulého týždňa získala miliardu dolárov.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)