Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po Projekte N vzniká ďalší web bývalých redaktorov Sme

14.11.2014, 10:58 | Martin Poláš | © 2014 News and Media Holding

Po spustení webového Projektu N, za ktorým stojí bývalé vedenie denníka Sme na čele so šéfredaktorom Matúšom Kostolným, vzniká v online prostredí ďalší projekt zamestnancov odchádzajúcich z vydavateľstva Petit Press. Nový obsahový web spustili na stránke Ženyvmeste.sk.

  • Tlačiť
  • 0

Na webe nie je priamo uvedené, ktorí redaktori za stránkou stoja. V kontaktoch je uvedený len všeobecný e-mail zenyvmeste@gmail.com.

Podľa predstavovacieho textu na webe stránku začnú postupne vypĺňať autorské materiály, „ktoré budú písať bývalé novinárky, novinári a spolupracovníci denníka Sme“.

Podľa informácií Mediálne.sk za projektom stoja novinárky Veronika Folentová a Miriam Zsilleová. Prispievať obsahom by mali aj ďalší.

Na facebookovej stránke mali Ženy v meste v piatok dopoludnia vyše 500 fanúšikov. „Naša facebooková stránka je len začiatok, kým pripravíme webovú stránku s rovnakým názvom. Dovtedy chceme zistiť, aké témy sa páčia ženám a mužom, ktorí nás čítajú. Čo by vás zaujímalo?“ pýtajú sa autori.

Tematicky sa chce web zamerať na okruhy Ženy doma o domácnosti, receptoch a bývaní, Ženy v biznise o podnikaní, financiách, vzdelávaní, Ženy vo svete o Slovenkách v zahraničí, Ženy vo vzťahoch o mužoch, ženách, deťoch, vzťahoch so šéfmi, Trendy ženy o móde a nových trendoch a Ženy a zdravie.

Autori sa pristavujú aj pri názve portálu, ktorý nemá predstavovať súboj so ženami na dedine. „Obom chceme pomôcť, aby v práci, na rodičovskom združení či na večierku vedeli fundovane a pohotovo hovoriť o politike, ekonomike, výchove detí, najnovšom predstavení v divadle či kine, dobre pri tom vyzerali a ešte to zaklincovali vtipom, ktorý pobaví spoločnosť,“ píše sa na webe.

Autori ďalej píšu o inšpiráciami stĺpčekmi Cariie Bradshawovej zo seriálu Sex v mete. „Žiaduca tridsiatnička v nich s inteligentným humorom píše o vzťahoch pod sloganom: Carrie Bradshawová vie veľa o sexe a nebojí sa opýtať. Ani Ženy v meste sa nebudú báť pýtať na všetko, čo sa týka žien a spoločnosti, v ktorej žijú,“ uvádza sa na stránke.

Mediálne.sk zisťuje ďalšie informácie o novom webe.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Petit Press, Sme

Diskusia (0 reakcií)