Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Peter Celec už nebude šéfredaktorom Aktuálne.sk

03.01.2007, 16:45 | Konštantín Čikovský | © 2007 News and Media Holding

Ľubor Kyselý. Novým šéfredaktorom spravodajského portálu Aktuálne.sk sa stane Ľubor Kyselý.

  • Tlačiť
  • 2

lubor_kysely.jpg


Ľubor Kyselý.

Novým šéfredaktorom spravodajského portálu Aktuálne.sk sa stane Ľubor Kyselý. Oficiálne bude vymenovaný 1. februára. Doterajší šéf Aktuálne.sk Peter Celec v redakcii ostáva, prijal prácu editora.

Šéf prevádzkovateľa serveru Aktuálne.sk NetCentrum Martin Bugár potvrdil, že rokovania prebehli s viacerými kandidátmi. V súčasnosti v redakcii pracuje šestnásť ľudí, podľa Bugára sa tím bude rozširovať najmä o reportérov z tlačených denníkov. Tvrdí, že s rozširovaním redakcie počítali aj v pôvodných plánoch.

Nový šéfredaktor Ľubor Kyselý doteraz pracoval ako výkonný riaditeľ Slovenskej asociácie správcovských spoločností. Žurnalistike sa naučil v týždenníku TREND, skadiaľ odišiel ako vedúci redaktor rubriky Financie.

Aktuálne.sk ako prvý výlučne webový spravodajský projekt štartoval 19. septembra minulého roka. Oficiálnym cieľom bolo dosiahnuť v meraniach podľa i-Auditu do troch mesiacov návštevnosť 22-tisíc unikátnych návštevníkov denne. Reálne sa to podarilo iba v dva dni na prelome novembra a decembra minulého roka. Spokojnejšie je vedenie projektu s mierou nárastu počtu zhliadnutých stránok. Pre ilustráciu, druhý januárový deň zaznamenalo Aktuálne.sk v meraní i-Auditu 17 014 unikátnych návštevníkov a 90 950 zhliadnutých stránok. (kc)

Vývoj návštevnosti internetových serverov nájdete v zóne Internet > Grafy a tabuľky.

Foto: TREND / Miro Nôta

  • Tlačiť
  • 2