Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Perex o tri hodiny vypne mikrokomunitný pokus Netsity

30.11.2009, 09:00 | Radoslav Augustín | © 2009 News and Media Holding

Nízky záujem a tvrdšie kritériá pre krízu. Preto končí Netsity.sk.

  • Tlačiť
  • 2

Internetových projektov vydavateľstva Perexu je stále viac. Dnes to bude naopak. Už o tri hodiny jeden z nich z portfólia zmizne. Podľa avíza má o 12:00 zatvoriť Netsity.sk.

netsity_titulka

Zdroj: Perex

Vydavateľstvo koniec oznámilo pred mesiacom. To je čas, dokedy si malo niekoľko stoviek užívateľov "vypratať" svoje mikrokomunity a zálohovať si prípadný obsah. Ako dôvod hovorilo o nízkom záujme verejnosti a nutnosť prehodnocovať projekty, ktoré nie sú kľúčové. Akcionárovi došla trpezlivosť, hoci Netsity.sk malo ešte ďaleko k pôvodne plánovanému termínu prvého hodnotenia. Dostali sme sa s projektom do kruhu - zatiaľ tomu venujeme len minimálnu energiu, kým to nezačne rásť - nerastie to, lebo tomu nevenujeme energiu. Z kruhu bolo treba vystúpiť, a zvolilo sa riešenie ukončením projektu bez náhrady alebo pokračovania v pozmenenej forme," povedal pred časom pre FWD riaditeľ on-line divízie Perexu Jaroslav Matyáš. Viac o ukončení prevádzky.

Netsity mala byť platformou pre mikrokomunity, miesto na službe mali nájsť napr. záhradkári alebo neoficiálneho stránky obcí. Perex to plánoval na základe úspechu svojho projektu Network v Maďarsku. Netsity je identickou kópiou Networku. Viac o štarte a ambíciách.

Perexu zostáva ešte jedna komunita: v roku 2007 akvizovaný Birdz.sk. Webu pre mladých a teenagerov sa darí, medziročne narástol o vyše 138 tisíc reálnych užívateľov (RU) na 243 tisíc RU.

Na slovenskom trhu zostáva ešte jedna komunita, ktorá chce viazať malé komunity: eSvety.sk. Dovtedy skôr v ústraní, sa naposledy zviditeľnila oznámením spolupráce s Fun Radiom. Viac o eSvetoch a ich spolupráci s Fun Radiom.

 

  • Tlačiť
  • 2