Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odvetu Slovana neodvysielajú. Zápas s gréckym súperom bude dostupný iba online

28.08.2019, 14:57 | reb | © 2019 News and Media Holding

Odvetný zápas baráže Európskej ligy, v ktorom sa vo štvrtok večer stretne ŠK Slovan a PAOK Solún, diváci na televíznych obrazovkách neuvidia. Oznámil to bratislavský klub, ktorý priblížil, že grécka strana sa rozhodla nepredať televízne práva. RTVS mala na pláne toto stretnutie odvysielať na Dvojke. Prvý súboj oboch tímov priniesla uplynulý štvrtok.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS

Zástupcovia ŠK Slovan v oficiálnom stanovisku uviedli, že poslali do Grécka niekoľko ponúk na zakúpenie televíznych práv, naposledy ich adresovali v utorok.

Gréci sa však rozhodli, že televízne práva nepredajú. „Detaily sú súčasťou obchodného tajomstva, no vopred chceme zdôrazniť, že problém nebol v sume ponúkanej za televízne práva,“ uviedol klub na svojom webe.

Neprehliadnite

Stanovisko gréckej strany znie, že prenos bude v Grécku aj na Slovensku ponúknutý len prostredníctvom takzvanej „pay-per-view“ platformy PAOK TV.

Stream iba za poplatok

Každý divák, ktorý si chce pozrieť priamy prenos zo stretnutia, musí zaplatiť jednorazový poplatok 4,99 eura. Vďaka tomu sa dostane k streamu.

„Priamy prenos bude dostupný po zaplatení poplatku, potrebné je zaregistrovať sa a zaplatiť cez platobnú kartu, respektíve PayPal,“ priblížil ďalšie detaily futbalový Slovan.

„Veľmi nás mrzí, ako sa zachovala grécka strana, ktorá aj napriek viacerým ponukám neposkytla na Slovensko televízne práva. Klub urobil v tejto veci skutočne maximum, inicioval ďalšie a ďalšie ponuky na zakúpenie televíznych práv, no Gréci sa jednoducho rozhodli, že ich nepredajú,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Klub tiež informoval, že on sám nemôže zo zápasu vysielať prenos prostredníctvom streamu. Aj na ten by totiž potreboval zakúpiť od gréckej strany televízne práva, čo taktiež nie je možné. Zápas predkola Európskej ligy sa uskutoční vo štvrtok v Solúne so začiatkom o 19:00.

Aktualizované o 17:57: Na vzniknutú situáciu reagovala aj RTVS. Uviedla, že toto leto odvysielala všetky doterajšie zápasy slovenských futbalových tímov v zápasoch predkôl európskych súťaží. Tento duel však jej diváci neuvidia.

„Situácia, ktorá nastala, je prekvapujúca a v optike pomerov slovenského TV trhu až absurdná. Musíme ju však vnímať ako fakt, ktorý v budúcnosti nebude ojedinelý. Pomôcť sa snažilo aj vedenie ŠK Slovan, ale kúpiť sa dá len to, čo je na predaj. Práva na vysielanie zápasu PAOK – Slovan, žiaľ, na predaj nie sú pre žiadny, nielen slovenský trh,“ hovorí riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Predĺži rozhlasový prenos

RTVS podľa jeho slov poskytla v tejto sezóne z predkôl Ligy majstrov a Európskej ligy „prvotriedny servis, keď prvý raz v histórii odvysielala všetky zápasy, ktoré bolo možné odvysielať“.

„Už teraz môžeme sľúbiť, že v prípade postupu slovenského majstra do hlavnej súťaže sa jeho zápasy na obrazovkách RTVS opäť objavia. V odvete v Grécku zverencom Jána Kozáka ml. držíme palce, aby mohli počas európskej jesene poblázniť fanúšikov tak, ako sa to vlani podarilo pri prenosoch RTVS Spartaku Trnavu,“ uzavrel M. Hajko.

RTVS však do dejiska zápasu posiela reportéra Tomáša Kotlárika. Divákom tak ponúkne reakcie a vyjadrenia hráčov po skončení zápasu na Facebooku Šport v RTVS a v športovom spravodajstve.

Telerozhlas na situáciu zareagoval aj tým, že rozhlasový prenos natiahol z pôvodne plánovaného druhého polčasu na celý zápas. Odvysiela ho Rádio Regina s začiatkom o 19:00, poslucháčom ho priblížia reportéri Adam Bohuš a Martin Kaigl.

V prípade priaznivého výsledku v odvetnom zápase Slovanisti postúpia do skupinovej fázy Európskej ligy, ktorej výhradným vysielateľom pre územie je Slovenska je RTVS.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)