Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O čitateľov sa uchádza Denník S. S ľudmi zo Zem a vek a Parlamentných listov

17.09.2019, 05:02 | reb | © 2019 News and Media Holding

V auguste vznikol na Slovensku nový portál s názvom Denník S, ktorý tvorcovia spustili v marci ako blog a neskôr rozšírili do súčasnej podoby. Šéfredaktorom je Peter Števkov, pôsobiaci v Parlamentných listoch a šéfeditorom Tomáš Dugovič, ktorý prispieval aj do „alternatívneho“ mesačníka Zem a vek.

  • Tlačiť
  • 3

Denník S prevádzkuje spoločnosť Tribun media, ktorej akcionárom je P. Števkov a v dozornej rade sedia okrem T. Dugoviča aj Tomáš Pilz a Juraj Orolín, redaktori Denník S.

Ako tvrdí P. Števkov, Denník S chce byť štandardným médiom, pokiaľ ide o oslovovanie dotknutých strán či prácu so zdrojmi. „Budeme pritom oslovovať ľudí naprieč spoločenským a politickým spektrom s cieľom rozšíriť priestor pre diskusiu v čoraz viac polarizujúcej sa spoločnosti,“ povedal pre Mediálne.sk.

Tvorcovia chcú podľa vlastných slov „priniesť kvalitné médium s konzervatívnou orientáciou“. Nie sú totiž spokojní s tým, ako sa mediálny trh na Slovensku v tomto smere vyvíja. „Niekoľko kvalitných konzervatívnych médií síce existuje, myslíme si však, že tento mediálny segment stále nie je saturovaný,“ hovorí šéfredaktor Denníka S.

Nechcú bojovať proti mainstreamu

P. Števkov si myslí, že liberáli síce určite nie sú imúnni, pokiaľ ide o zverejňovanie neprávd, ale na strane tých, ktorí sa na Slovensku označujú za konzervatívne či pronárodne orientovaných, došlo v tomto smere k „fatálnym zlyhaniam“.

O tom, kto je na mediálnom trhu ich konkurencia, v Denníku S 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Denník S, Parlamentné listy, Zem a Vek