Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook dopláca na živé video z masakry. Značky začali sťahovať reklamu

19.03.2019, 16:08 | reb | © 2019 News and Media Holding

Na piatkový útok v mešite Al Noor v meste Christchurch na Novom Zélande sa rozhodlo reagovať aj viacero spoločností. Po tom, ako páchateľ vysielal na Facebooku živý stream z krvavej streľby, viaceré značky sťahujú svoje reklamy z tejto sociálnej siete. V priebehu predchádzajúcich dní svoje reklamy stopol napríklad fastfoodový reťazec Burger King.

  • Tlačiť
  • 0

Živé 17-minútové video z útoku vysielal na Facebooku samotný strelec, pričom predtým zverejnil rozsiahly protimoslimský manifest. Polícia z vraždenia obvinila 28-ročného Austrálčana Brenton Tarranta, ktorého zábery sa objavili na viacerých stránkach.

V dôsledku tejto tragédie požiadali Asociácia novozélandských inzerentov a miestna rada pre reklamu všetkých zadávateľov, aby zvážili, kam umiestňujú svoje reklamy.

Tiež vo vyhlásení spoločne vyzvali Facebook a iné platformy, aby podnikli náležité kroky na zmiernenie nenávistného obsahu, ktorý sa dostane k ich používateľom, informuje Reuters.

Neprehliadnite

„Firmám, ktoré inzerujú na sociálnych sieťach, je umožnené zasiahnuť potenciálnych zákazníkov v mikrosekunde. Zároveň však siete nechcú alebo nemajú záujem zodpovedať za obsah týchto reklám. No udalosti v Christchurche priniesli inú otázku – prečo nemôže byť rovnaká technológia využitá na to, aby sa rovnako rýchlo predišlo živému vysielaniu takéhoto obsahu?“ pýtajú sa v stanovisku s tým, že mať svoju reklamu na stránke spolu s takýmto videom je pre spoločnosti neprípustné.

Video odstránili aj YouTube či Twitter

K Burger Kingu sa pridali napríklad 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Nový Zéland, útok

Diskusia (0 reakcií)