Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

NMH zavádza nový redakčný systém, Pluska.sk prechádza redizajnom

14.07.2017, 12:50 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Vydavateľstvo News and Media Holding (NMH) začína používať nový redakčný systém, ktorý pripravovalo v predošlých mesiacoch a ktorý nasadí naprieč svojím online portfóliom. Súčasťou zmien je aj redizajnovaný portál Pluska.sk, ktorý dočasne beží v duálnom režime, teda v novej aj starej verzii.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Nová Pluska.sk má zmenenú štruktúru, do hlavného boxu sa zmestilo po novom viac článkov, časť Fotostory klesla oproti pôvodnej verzii nižšie. Pribudla napríklad sekcia novinka, ktorá v stĺpci radí články chronologicky.

Nový dizajn Pluska.skZdroj: Mediálne.sk

Pluska.sk má zároveň v logu namiesto názvu webu už brand tlačeného denníka – Plus Jeden Deň. Rovnaký krok pri redizajne robil pred časom aj Nový Čas.

Pri novej Pluske už zároveň vidno aj prepojenie so zvyškom online portfólia NMH – vo vrchnom menu už nie sú len odkazy na tituly bývalej Spoločnosti 7 Plus, ale aj ďalšie weby vydavateľstva ako TREND.sk či Viralne.sk. Pred redizajnom hlavného portálu Pluska.sk dostal nový vzhľad aj web týždenníka Plus 7 dní.

Podľa vydavateľstva bolo jedným z hlavných zámerov upraveného dizajnu umožniť čitateľom Pluska.sk rýchlu orientáciu a výber zaujímavých článkov. Preto nový dizajn obsahuje viac grafických prvkov ako predchádzajúca verzia.

„Na doterajší dizajn sú čitatelia zvyknutí už niekoľko rokov a po každej výraznejšej zmene môže trvať dlhšie, kým sa s novou podobou stotožnia. Preto sme na spustenie zvolili duálny režim, keď majú čitatelia k dispozícii starý a zároveň aj nový dizajn. Starú stránku nevypneme skôr, ako si budeme istí komfortom čitateľa na novej webstránke,“ povedal zástupca šéfa digitálu Dušan Deván.

Na novej stránke majú čitatelia aktuálne možnosť zasielať svoje pripomienky k novej podobe. „Finálne úpravy nebudeme robiť my, ale čitatelia. Preto budeme veľmi vďační za každú reakciu a námet na zlepšenie, ktoré dostaneme,“ poznamenal D. Deván.

Nové CMS, s ktorým už pracuje Pluska.sk, postupne pribudne vo všetkých redakciách NMH. „Postupne vypíname staré, natívne redakčné systémy, ktoré sme podedili fúziou troch spoločností, a nahrádzame ich úplne novým systémom,“ približuje riaditeľ pre digitál Martin Marek.

Vydavateľstvo integrujeme aj takzvaný DataAssetManagement systém (DAM) – minidátový sklad pre fotografie, články či videá, ktorý umožňuje redaktorom ľahšiu prácu.

Neprehliadnite

NMH tiež očakáva, že nový redakčný systém vytvorí platformu pre ďalšie technologické posuny, ako je personalizácia obsahu, mobilné aplikácie, vylepšovanie práce s videom a grafickým obsahom, interaktívne prvky, lepšie prepojenie produktov medzi sebou a so sociálnymi sieťami či zjednodušenie a zrýchlenie práce redaktorov. „Sú to nové výzvy, na ktoré sa tešíme a ktoré by mali ešte viac skvalitniť zážitok čitateľa na našom webe,“ dodal M. Marek.

Pluska.sk je najsilnejším obsahovým produktom NMH v online s návštevnosťou v júni tohto roka na úrovni 1,5 milióna reálnych používateľov podľa online AIMmonitora. V poradí webov patrilo portálu NMH 10. miesto, medzi spravodajskými webmi piate za Sme.sk, Aktuality.sk, Čas.sk a Topky.sk. Najnavštevovanejší portál NMH je Atlas.sk, pod ktorým sú združené okrem obsahových webov aj cestovné poriadky či e-mailový klient. 

NMH v uplynulých mesiacoch redizajnoval viacero svojich tematických webov. Do portfólia pribudli aj nové stránky Šport24.sk a Vju.sk. Zmenou pôvodného dizajnu zatiaľ neprešli portály Centrum.sk a Atlas.sk.

Pôvodný dizajn Pluska.skZdroj: Mediálne.sk

Poznámka: Mediálne.sk je súčasťou vydavateľstva News and Media Holding.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)