Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Netflix sa na slovenské titulky vykašlal, tvrdí prekladateľ

31.05.2018, 09:45 | Jozef Tvardzík | © 2018 News and Media Holding

Kým vlani sa nadšene hovorilo o tom, že Netflix oživil možnosť pozerať seriály a filmy so slovenskými titulkami, realita je úplne iná. Slovenských titulkov je žalostne málo a situácia sa v najbližšom čase zrejme nezmení.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy

Netflix

Vlani sa prekladateľ Michal Mojžiš tešil. Keď prišla americká spoločnosť Netlix na Slovensko, hľadala schopných prekladateľov, ktorí preložia titulky populárnych seriálov do slovenčiny. Po roku M. Mojžiš tvrdí, že z počiatočného nadšenia je sklamanie.

„Netflix sa na slovenský trh vykašľal,“ vraví. Posledné titulky pre streamingovú službu prekladal pred rokom, odvtedy mu neprišla jediná nová zákazka. „Zato čeština, tá ide stále. Každý mesiac pribudne niečo nové. Neviem prečo, ale preklady do slovenčiny zrušili. Zrejme mali málo predplatiteľov, možno si povedali, že sa im to neoplatí,“ myslí si.

Prekladateľ Michal MojžišZdroj: Archív M. M.

Nevysvetlili svoj dôvod

Nájsť dôvod, prečo sa Netflix rozhodol nepridávať slovenské titulky, je komplikované. Americká spoločnosť na otázky neodpovedá. Nevie to ani košická agentúra Cabo, ktorá dohadzovala zákazky na preklady M. Mojžišovi.

„Nemáme žiadne bližšie informácie. Klient, pre ktorého sme to robili, nám len napísal, ze slovenčina sa nebude robiť. Sem-tam mávame ešte češtinu,“ reaguje Erika Pillárová z agentúry, ktorá mala na starosti aj kontakt so slovenskými prekladateľmi.

Podľa E. Pillárovej materiály na preklad nemali priamo z Netflixu ale od 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Netflix