Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemci vinia Facebook, že pri zbere dát zneužíva svoje postavenie

19.12.2017, 15:39 | ČTK

Americká internetová spoločnosť Facebook podľa nemeckého kartelového úradu zneužíva dominantné postavenie na trhu, keď zhromažďuje údaje o používateľoch. Vyplýva to z predbežných výsledkov 20-mesačného vyšetrovania, ktoré v utorok zverejnil úrad.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

facebook

Facebook má podľa kartelového úradu dominantnú pozíciu na nemeckom trhu so sociálnymi sieťami. Dominantné pozície údajne zneužíva tým, že podmieňuje používanie svojej siete možnosťou získavať údaje o používateľoch z iných webových stránok.

„Znepokojuje nás hlavne zber dát mimo sociálnej siete Facebooku a začlenenie týchto dát do účtov používateľov Facebooku,“ uviedol prezident kartelového úradu Andreas Mundt. „Facebook dáta získava, zhromažďuje a spracováva aj vtedy, keď používateľ Facebooku navštevuje iné stránky,“ dodal.

Podľa spoločnosti Facebook ale tvrdenia úradu nezodpovedajú skutočnosti. „Hoci sme v Nemecku populárne, nemáme dominantnú pozíciu,“ uviedla firma. Dodala, že jej podmienky sú v súlade s európskymi zákonmi o ochrane osobných údajov.

Firma uviedla, že bude pri vyšetrovaní spolupracovať. „Tešíme sa, že odpovieme na otázky úradu a preukážeme, ako Facebook prispieva k hospodárskej súťaži na trhu,“ uviedla Yvonne Cunnaneová, ktorá má vo Facebooku na starosti ochranu dát.

Konečné výsledky vyšetrovania sa očakávajú najskôr v lete budúceho roka, napísala agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy facebook

Diskusia (0 reakcií)