Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

NAKA začala stíhanie voči Havranovi pre článok o kňazovi

05.02.2020, 14:56 | TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vzniesla obvinenie voči publicistovi Michalovi Havranovi v súvislosti s jeho článkom o kňazovi Mariánovi Kuffovi. Trestné oznámenie podala advokátska kancelária Jána Čarnogurského mladšieho.

  • Tlačiť
  • 30

M. Havran reagoval, že za svojím textom si stojí a bude sa brániť. J. Čarnogurský argumentuje tým, že M. Havran v článku denníka Sme s názvom Pošlite Kuffu do cirkusu z júna minulého roka „svojským agresívnym slovníkom hanobil kresťanov, najmä katolíkov“. Podotkol, že nevyberané slová používal najmä vo vzťahu k M. Kuffovi.

Neprehliadnite

NAKA začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia a pre prečin ohovárania, informovala advokátska kancelária. Prezídium Policajného zboru informáciu zatiaľ nepotvrdilo.

„Za textom si stojím, rovnako ako aj za výberom použitého jazyka,“ uviedol M. Havran na sociálnej sieti. Podľa vlastných slov ho neprekvapuje, že sa iniciatívy v tomto prípade chytil J. Čarnogurský.

  • Tlačiť
  • 30

Tagy Michal Havran