Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nainštaloval som si TikTok. Ako sociálna sieť pôsobí na tridsiatnika

28.01.2020, 12:23 | Marián Biel | © 2020 News and Media Holding

Názor | Názor | TikTok je silnejúci fenomén medzi sociálnymi sieťami, ktorý podľa viacerých odhadov tento rok prekročí miliardu používateľov. Čínska spoločnosť ByteDance, ktorá za touto sociálnou sieťou stojí, sa tak pomaly približuje Instagramu. Ten si už firmy obľúbili a zvykli si naň aj skôr narodení. Ale ako si TikTok užíva tridsiatnik? Obetoval som sa, aby ste vy nemuseli.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Názory, TIkTok

Testovací subjekt nemá až tak ďaleko ku štyridsiatke a vekovo je teda na ďaleko nad vekovým ohraničením hlavnej cieľovej skupiny siete TikTok.

To ale neznamená, že by ju nikto starší okrem tínedžerov nemohol alebo nemal používať. Dokonca sa občas nájde aj niekoľko tvorcov videí, ktorí sa za svoj „viackrížikový“ vek nehanbia. Prípadne natrafíte na rôzne druhy videí a výziev, kde vystupujú mladí spolu s rodičmi.

Jednoduchosť od začiatku

Celá platforma je postavená na čo najjednoduchšom používaní od prvej sekundy. Po prvom spustení sa hneď zapne prvé video s tipom, že posunom prsta hore sa zobrazí ďalšie video. Nemusíte byť ani zaregistrovaní.

Neprehliadnite

Zároveň však nemôžete video označiť „srdiečkom“ alebo ho komentovať. Bez registrácie teda nefunguje algoritmus na učenie a navrhovanie videí, ktoré by sa vám mohli páčiť. Hlavne učenie je dôležité, no o tom neskôr.

TikTokZdroj: Getty Images

Pristupujem k registrácii. Na výber je toho dosť. Okrem prihlásenia sa cez e-mail alebo telefónne číslo sa dá automaticky registrovať cez konto Facebooku, Googlu, Applu, Twittera alebo Instagramu. TikTok si potom vyžiada aj dátum narodenia. Zadal som pravdivý rok. Je možné, že ak by som o nejakých 15 rokov ubral, algoritmus by navrhoval trochu iné videá.

Mimochodom, možno pre niekoho bude praktickejšie si dať prvú ochutnávku TikToku cez webový prehliadač. Nie je to až také pohodlné ako na mobile a nedá sa tam prihlásiť a „lajkovať“. Ale zas sa dá ľahko prechádzať kategóriami.

@aronlabancz

#foryou #slovakia #foryoupage #hungary #viral

♬ Lalala - İlkan Gunuc Remix - danilla_carvalho

Ale čo sa tam vlastne robí?

Znie to banálne, možno až trápne. Hlavne pre tých, ktorí sociálnym sieťam nevenujú veľa času a pozornosti. TikTok je o 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Názory, TIkTok