Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Facebooku je už len falošný profil ruskej ambasády na Slovensku, pravý zablokovali

19.04.2017, 15:16 | SITA | Mediálne.sk

Ruské ministerstvo zahraničných vecí zaslalo Federálnej službe pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) údaje o falošných facebookových kontách ruských veľvyslanectiev na Slovensku a v Česku. Uviedla to v stredu na brífingu v Moskve hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

facebook, Rusko

Podľa agentúry TASS M. Zacharovová vysvetlila, že vzhľadom na to, že v Rusku nie je zastúpenie spoločnosti Facebook, ministerstvo zahraničných vecí zaslalo príslušné podklady Roskomnadzoru.

Agentúra TASS citovala oznámenie predstaviteľa ruskej diplomatickej misie v SR Nikolaja Levšunova, podľa ktorého Facebook zablokoval oficiálnu stránku ruského veľvyslanectva v SR, pričom v činnosti ponechal falošný facebookový účet vytvorený na sociálnej sieti neznámymi osobami.

„Našu stránku na Facebooku, fungujúcu najmä v slovenčine, správca Facebooku dočasne zablokoval. Možné je aj jej úplné zrušenie. Nevieme, z akého dôvodu,“ dodal N. Levšunov.

Súčasne upozornil, že na Facebooku „bez problémov funguje falošná stránka ruského veľvyslanectva, vytvorená pred nejakým časom.“

Podľa TASS ruské veľvyslanectvo očakáva, že administrátori Facebooku situáciu veľmi rýchlo zanalyzujú a zrušia zablokovanie oficiálnej stránky ruskej diplomatickej misie.

Po zablokovaní oficiálneho facebookového konta ruského veľvyslanectva v Bratislave sa jeho falošná stránka premenovala na „Sovietska ambasáda v Československu“. Zverejnené sú na nej falošné správy o udalostiach v Rusku a na Slovensku, vyhlásil N. Levšunov podľa TASS.

Na falošnom facebookovom profile sú ironické príspevky na spôsob ruskej propagandy. Jedným z príspevkov je aj fotka z utorkového protikorupčného pochodu v Bratislave. Komentovaná je slovami „V Bratislave sa včera konali masové protesty proti EU a skorumpovaným západným politikom. Akcie sa zúčastnilo asi 150-tisíc ľudí, čo je skoro polovica obyvateľov mesta!“.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy facebook, Rusko

Diskusia (0 reakcií)