Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Megafúzia nebude: Springer – ProSiebenSat.1 už o ničom nerokujú

30.07.2015, 13:54 | Tomáš Czwitkovics | © 2015 News and Media Holding

Spojenie nemeckých mediálnych koncernov Axel Springer a ProSiebenSat.1, o ktorom pred niekoľkými týždňami informovali viaceré zahraničné médiá, sa neuskutoční.

  • Tlačiť
  • 0

Firmy správy pôvodne odmietli komentovať, v stredu už hovorca televíznej skupiny ProSiebenSat.1 povedal jednoznačné stanovisko: „ProSieben neplánuje ani neuvažuje o spojení s Axel Springer,“ cituje ho magazín Variety.

Firmy však plánujú určitú kooperáciu, a to v podobe spoločného projektu na podporu digitálnych start-upov. Cieľom je zvýšiť atraktivitu Nemecka ako priestoru pre digitálne inovácie. Firmy chcú v tejto oblasti spoločne robiť investície, vytvoriť fond a prepojiť rôzne digitálne programy.

Práve v digitáli vidia oba koncerny najväčšiu príležitosť pre rast, pre Axel Springer prinášajú online aktivity viac než polovicu tržieb, píše FAZ.net.

Správa denníka Wall Street Journal o rokovaniach mediálnych firiem, ktoré mohli vytvoriť druhého najväčšieho hráča na nemeckom trhu (po jednotke Bertelsmann), prišla ako prekvapenie, pretože firmy zvažovali spojenie už pred vyše desiatimi rokmi.

Regulátori fúziu v roku 2006 zamietli, pretože podľa nich mohla vzniknúť spoločnosť s príliš silným vplyvom v spoločnosti aj na mediálnom trhu. ProSiebenSat.1 je po RTL Group druhá najväčšia TV skupina v krajine, Axel Springer vydáva početné printové tituly vrátane najväčšieho denníka Bild. Patrí mu tiež spravodajská televízia N24.

Šancu pre fúziu dávalo súdne rozhodnutie z minulého roka, ktoré zrušilo pôvodné odmietavé stanovisko regulačného úradu KEK. Súd uznal, že čísla o potenciálnom vplyve oboch skupín v rámci spoločného podniku boli vypočítané nesprávne.

 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Axel Springer

Diskusia (0 reakcií)