Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Martinovi Daňovi vrátili novinársku akreditáciu v parlamente

28.11.2018, 09:53 | reb | © 2018 News and Media Holding

Zakladateľ portálu Ginn Martin Daňo dostal späť novinársku akreditáciu v Národnej rade SR. Tú mu k 7. marcu 2018 odobral vedúci kancelárie parlamentu Daniel Guspan, ktorý mu ju koncom novembra vrátil. M. Daňo sa má pri pohybe v parlamente riadiť smernicou, ktorú mu zaslali.

  • Tlačiť
  • 13

Podľa informácií Mediálne.sk sa bude v parlamente nachádzať aj viac ochrankárov, ktorí budú v prípade potreby pripravení zakročiť.

Ak pravidlá v smernici M. Daňo poruší, môžu mu akreditáciu opäť odobrať. V smernici sa okrem iného píše, že novinári nesmú narušovať činnosť parlamentu a priebeh zasadnutí, ohrozovať práva, dôstojnosť a bezpečnosť iných osôb. Rovnako útočiť na farbu pleti, pohlavie, náboženstvo či politické zmýšľanie.

M. Daňovi bola na základe rozhodnutia kancelárie odobratá novinárska akreditácia k 7. marcu tohto roka. Stalo sa tak po tom, ako sa naňho oficiálne sťažovali aj viacerí žurnalisti. Podnet šéfovi Kancelárie Národnej rady SR D. Guspanovi adresovalo asi 50 novinárov. 

Neprehliadnite

M. Daňo, ktorý sa pasuje za investigatívneho novinára, je známy kontroverznou prácou v teréne aj článkami na webe Ginn. Najnovšie zverejnil video, kde si priateľsky zhovára s odchádzajúcou primátorkou Humenného Janou Vaľovou.

V minulosti sa zviditeľnil aj videom, v ktorom s ďalším aktivistom Rudolfom Vaskym hovorili s roxorovou tyčou v rukách, že Lucia Ďuriš Nicholsonová by mala byť zabitá. Podpredsedníčka parlamentu za SaS v súvislosti s výrokmi požiadala o ochranu.

V parlamente zároveň M. Daňo obvinil Igora Matoviča, že je vrahom novinára Jána Kuciaka. Opozičný poslanec reagoval, že ak to povie znova, „rozbije mu hubu“. M. Daňo sa nevyhol incidentom ani s inými novinármi pracujúcimi v parlamente.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy Národná rada SR