Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Křetínský s Tkáčom a Korbačkom investujú v Albánsku

19.03.2020, 22:18 | tos | © 2020 News and Media Holding

Hlavný nástroj pre investície do mediálnych aktív Daniela Křetínskeho, Patrika Tkáča a Romana Korbačku, spoločnosť Czech Media Invest (CMI), vstúpila do albánskeho vyhľadávača Gjirafa. Ten doteraz vlastnila investičná skupina Rockaway českého investora Jakuba Havrlanta. Získaný podiel ani jeho cenu spoločnosti neuviedli.

  • Tlačiť
  • 0

Cieľom investície je podľa CMI posilniť svoju pozíciu v online prostredí a vyvinúť preň nové nástroje, ktoré budú môcť využívať aj ďalšie mediálne firmy CMI.

Do portfólia skupina patria spoločnosti Czech News Center (bývalý Ringier CZ) s titulmi ako Blesk, Sport, Reflex alebo E15, Czech Radio Center (niekdajší Lagardere) s ôsmimi rozhlasovými stanicami v ČR a v Rumunsku, knižné nakladateľstvo Euromedia a sieť kníhkupectiev Luxor.

CMI je aktívny aj na francúzskom trhu, kde spoluvlastní denník Le Monde a plne kontroluje časopisy Marianne, Elle, L'Obs alebo Le Monde Diplomatique.

Kľúčová česká dcérska spoločnosť Czech News Center (CNC) zároveň začne strategickú spoluprácu s internetovou televíziou Mall TV, Ktorú rovnako ako celý Mall Group CMI spoluvlastní spoločne s PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera a skupinou Rockaway.

Doterajší riaditeľ Mall TV Juraj Felix sa od začiatku apríla stane tiež Co-CEO vo vydavateľstve CNC, kde prevezme zodpovednosť za digitálnu stratégiu.

Dlhoročná generálna riaditeľka CNC Libuše Šmuclerová bude zodpovedať predovšetkým za tradičné printové portfólio firmy.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Czech Media Invest, Czech News Center, Daniel Křetínský, Mall, Patrik Tkáč, Rockaway, Roman Korbačka

Diskusia (0 reakcií)