Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Konšpirátori si vymysleli neexistujúceho agenta Sorosa. Má organizovať revolúcie

05.03.2018, 14:07 | Michal Lehuta | © 2018 News and Media Holding

Veľké udalosti priťahujú veľké konšpirácie. Paradoxom súčasnej kauzy zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka so snúbenicou je, že najväčšími obrancami establišmentu sa stávajú dezinformačné weby.

  • Tlačiť
  • 15

Už v čase protikorupčných protestov prichádzali so „zaručenými“ správami o pripravovanom štátnom prevrate, snajperoch, či prepojeniach na finančníka a filantropa maďarského pôvodu Georgea Sorosa.

Dnes vydávajú za pravdu vymyslenú konšpiráciu, že na Slovensko pricestoval Sorosov organizátor revolúcii „Marcello Fabiani“.

Prvá internetové zmienka o tomto domnelom mužovi sa však objavila až v stredu minulý týždeň, kedy dezinformačný web s prepojeniami na Rusko Aeronet.cz napísal, že redakcia „získala informáciu, že na Slovensko dorazila pravá ruka Georgea Sorosa, Marcello Fabiani“. 

Podľa webu Aeronet je to jeden z architektov Oranžovej revolúce na Ukrajine v roku 2004. „Tajomný Marcello sa objavuje všade tam, kde padajú vlády a režimy, naša redakcia chystá v spolupráci exkluzívny článok o tomto človeku, ktorý jazdí po svete a pomáha koordinovať facebookové crowd eventy v uliciach, naposledy minulý mesiac organizoval v Moskve a v Petrohrade demonštráciu Alexeja Navaľného,“ píše konšpiračný portál.

Neprehliadnite

Dezinformáciu o tajomnom Talianovi neskôr prebrali ostatné konšpiračné weby ako český Svobodný vysílač, slovenské Hlavné správy, i Zem a vek. V nedeľu ju prebrala aj 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy George Soros, konšpirácie