Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Koniec Google News v Európe? Vyhľadávač hrozí vydavateľom

24.01.2019 | pol | reb

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

24.01.2019 | ivansk

nech news vypnú a bude. celý biznis model postavený na vykrádaní obsahu. ked to isté spravý nejaká iná webstránka, tak schytá v googli okamžite ban.
to tvrdenie, že kto nechce zverejnovať svoj obsah na news, tak nech zablokuje googlebota kríva na jednu nohu - ked vypnú službu ako celok tak sú všetci na jednej štartovacej čiare, ak sa rozhodne iba jeden vyňať svoj obsah z news, tak je oproti konkurencii značne v nevýhode, preto sa do toho vydavatelia nepohrnú.

24.01.2019 | shaggy

Vykrádanie obsahu <3
Chcem ťa upozorniť, že si použil veľmi podobné časti viet, ako som napísal ja niekedy, preto prestaň láskavo vykrádať alebo kopírovať môj obsah.

Ja by som bol za to, aby vypol aj Google News a zároveň vo výsledkoch vyhľadávania zobrazoval len tie weby, ktorým nevadí byť v tých výsledkoch zadarmo. To, že dávno mŕtve vydavateľstvá, nevedia prísť s novým biznis modelom vhodným pre 21. storočie, fakt nie je chyba Google.

24.01.2019 | ivansk

google nepoužíva podobné časti viet, používa ich texty, to je presne taktika za ktorú každý iný okrem neho samého dostane v indexe ban. keby ich algoritmus nefungoval s výnimkami, tak zabanuje sám seba, resp. vlastné projekty :-)
presne to isté robil s obrázkami, veselo si kradol obrázky v plnom rozlíšení, aspoň tam už došlo k náprave a dobrovolne to neurobil.

24.01.2019 | IvanPe

Google priamo riadi to co sa komu a za akych okolnosti zobrazi. Google uz davno nie je vyhladavac.

24.01.2019 | shaggy

Tak ho nepoužívaj. Jednoduché.

25.01.2019 | ivansk

k tomu nepoužívaniu - ako vydavateľ som už napísal prečo je to problém, pre to isté ako ked si povieš že ti niečo vadí na androide alebo ios - tak ho proste nepoužívaj, lenže reálne nemáš na výber, pretože google má taký vplyv vdaka svojej veľkosti, že pre niektorých ľudí internet = google,facebook - ak tam nie si, tak pre nich proste neexistuješ.
jedna firma to nemá šancu zmeniť, iba nejaký regulátor. to, čo predvádzajú giganti v podobe amazonu, googlu, fcbku už nemá šancu zmeniť klasický konkurečný boj, každý náznak konkurencie je odkúpený, pohltený alebo zadupaný.

25.01.2019 | shaggy

Ach, vy totalitári ma nikdy neprestanete udivovať.
Keby ľuďom vadilo to, čo predvádzajú Google, FB, alebo Amazon (aj keď vlastne ani neviem čo), tak by ich nepoužívali. Ale väčšine ľudí je to jedno.
To len ľudia, ktorí si myslia, že vedia čo je pre ostatných to najlepšie (napr. ty), majú potrebu kričať a volať po reguláciách. Údajne preto, že veľké firmy sú príliš veľké, aby s nimi trh pohol. Ale pravda je taká, že vás je málo a väčšinu ľudí to netrápi.
Keby si sa pre zmenu začal starať o seba a nie o druhých, bolo by konečne na tomto svete lepšie.