Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Komunikátor chce Zoznam oživiť v roku 2010. Vo veľkom

30.12.2009, 09:30 | Radoslav Augustín | © 2009 News and Media Holding

On-line, desktopová aplikácia, mobilná aplikácia. Možno Facebook a ICQ vo vnútri.

  • Tlačiť
  • 0

Komunikátor ľadom? Kdeže. Zoznam tvrdí, že na svojej komunikačnej platforme stále pracuje. Napriek tomu, že po roku a pol od uvedenia beta verzie sa s ním zdanlivo nič nedeje. Vývoj má vyvrcholiť vydaním už v roku 2010, potvrdil FWD.sk vedúci produktového oddelenia Zoznamu Filip Kuna.

"Ide o náročný technický, marketingový, ale hlavne obchodný proces," hovorí Kuna. Prvá ostrá verzia budúci rok má totiž priniesť niekoľko technických špecifík. "Súčasťou bude aj desktopová aplikácia a mobilná verzia. Testujeme aj riešenie, ktoré bude integrovať viacero komunikačných protokolov," dodáva. Dôvod je podľa Kunu jednoduchý - na Slovensku by sa vraj iba ťažko rozširoval produkt orientovaný len na jednu, úzku skupinu používateľov.

Komunikátor stojí, podobne ako napríklad Gtalk, na otvorenej platforme Jabber. Tá je postavená tak, aby jej rozširovanie o ďalšie platformy nerobilo problémy. Výsledkom by mohlo byť, že Komunikátor zobrazí aj kontakty konkurenčného ICQ, ktoré od septembra 2009 funguje pod hlavičkou Centrum Holdings.

Zoznam momentálne umožňuje na svojej titulke zobraziť statusy kontaktov z Facebooku. Už pri spustení tejto funkcie naznačil, že perspektívne sa môže tiež spojiť s Komunikátorom.

Práve rozchod ICQ a Zoznamu bol pre súčasnú portálovú dvojku impulzom na začiatok vývoja Komunikátora, vlastnej komunikačnej platformy. Viac o štarte Komunikátora.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)