Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Knihobežník.sk Martinusu sa otvoril knihám od čitateľov

27.10.2010, 12:10 | Eva Vozárová | © 2010 News and Media Holding

Po troch mesiacoch od spustenia Martinus povolil opraty svojej komunite pre fanúšikov kníh. Nechce byť jediným dodávateľom literatúry, ktorú si ľudia vymieňajú.

  • Tlačiť
  • 0

martinus_logo_nove.gif

Projekt Knihobežník.sk internetového kníhkupectva Martinus sa po prvých mesiacoch fungovania rozrastá. Kníhkupectvo už nebude jediným dodávateľom kníh, ktoré prostredníctvom novej služby kolujú medzi surfermi. Na službu slúžiacu na výmenu kníh si môžu od minulého týždňa používatelia pridávať aj vlastné knihy. Martinus to oznámil v tlačovej správe.

Novú funkcionalitu uviedlo internetové kníhkupectvo na príklade spisovateľky Tamary Heribanovej. Tá prostredníctvom Knihobežníka uvoľnila svoje knihy ako prvá, rozmiestnené po Slovensku nechala výtlačky svojej autorskej knihy. Ostatní používatelia môžu pridávať aj iné tituly. Martinus nabáda najmä k zdieľaniu takých, ktoré u jedného čitateľa stoja na poličke, no iných by mohli zaujímať.

Pre zapojenie kníh do projektu vytvoril Martinus presne popísaný postup. Pridať tituly môžu iba zaregistrovaní používatelia, tí si najprv zo svojho profilu musia vyžiadať sadu nálepiek, ktorými sa označia zapojené knihy. Tie Martinus doručí bezplatne. Nálepkami surfer knihy označí, na webe im priradí registračný kód a následne ich nechá na ľubovoľnom verejnom mieste, ktorého polohu zaznačí do mapy pre iných čitateľov.

Novou funkcionalitou Martinus plní sľuby. Možnosť pridávania vlastných kníh avizovalo kníhkupectvo už pri spustení Knihobežníka v lete. Vtedy manažér digitálneho marketingu v Martinuse Dušan Murčo pripustil, že až po zapracovaní tejto možnosti bude projekt ponúkať zamýšľaný zážitok.

Okrem toho Murčo upresnil, že práve po pridávaní vlastných kníh bol medzi používateľmi od spustenia projektu najväčší dopyt. “Fanúšikovia Knihobežníka si túto možnosť vyslovene sami pýtali a to nás presvedčilo, že je to správny smer,” povedal v tlačovom vyhlásení.

Medzi zaregistrovanými používateľmi sa aj napriek prvotnému dopytu zatiaľ nová funkcionalita šíri pomalšie. Vlastné knihy zatiaľ väčšina surferov nepridala, urobili tak najmä dvaja zaregistrovaní spisovatelia - okrem Heribanovej ešte druhý mladý autor Marek Mittaš.

Projekt Knihobežník.sk prevádzkuje Martinus.sk od augusta 2010. Služba je jedným zo série komunitných experimentov, ktorým sa Martinus snaží upevniť svoj vzťah s používateľmi. Okrem nej má kníhkupectvo napríklad mapu toho, aké knihy si kupujú Slováci SlovenskoČíta.sk alebo monitoring konverzácie o literatúre na Twitteri oKnihách.sk. Viac informácií o Knihobežník.sk.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)