Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jony Ive opúšťa Apple. Po tridsiatich rokoch

30.06.2019, 15:00 | Matúš Kollár

Digitálny týždeň | A tiež: Slack vstúpil na burzu / Netopier 2.0 / Apple Pay na Slovensku! / ADMA Academy: web & aplikácie

  • Tlačiť
  • 0

Slack vstúpil na burzu

Keď sa naposledy v #digitalnytyzden písalo o startupe Slack, bolo to tesne po zverejnení veľmi pozitívnych finančných výsledkov a ohlásení megalomanských plánov, ako z neho spraviť najdôležitejšiu softvérovú spoločnosť na svete. Vstup na burzu bude startup oslavovať ako mimoriadny úspech – jeho odhadovaná hodnota sedem miliárd dolárov stúpla na takmer 20 miliárd. Čo na to Wall Street?

Netopier 2.0

Spoločnosti Festo sa doteraz darilo unikať pozornosti #digitalnytyzden, projekt autonómneho robotického netopiera BionicFlyingFox nás uchvátil. Napriek dĺžke presahujúcej meter a dva metre veľkému rozpätiu krídiel lieta neuveriteľne obratne a ľahko.

Jony Ive opúšťa Apple. Po tridsiatich rokoch

Legendárny dizajnér a vizionár Jony Ive opúšťa Apple a zakladá spolu s Marcom Newsonom vlastnú spoločnosť LoveFrom. Tá bude mať stále Apple ako jedného z hlavných klientov.

J. Ive bol veľmi blízkym priateľom Steva Jobsa. Jedným z ich prvých spoločných projektov bol prelomový iMac v roku 1998. Steve ich blízke priateľstvo rád naznačoval v drobnostiach – keď na pódiu v roku 2007 predstavil nový iPhone, prvý telefonát smeroval práve Jonymu.

Počas rokov v Apple sa Jony fanúšikom prihováral podmanivým hlasom z množstva videí, ktoré Apple hrdo prezentoval o nových produktoch. Ak sa ukázal na obraze, z nikoho nešlo viac nadšenia ako práve z Jonyho. Pre Apple ide o koniec významných rozmerov, no podľa Jonyho „tím zodpovedný v Apple za design nikdy nebol lepší“.

Apple Pay na Slovensku!

Po rokoch čakania sa „jabĺčkari“ dočkali a uplynulú stredu Apple sprístupnil platobnú službu Apple Pay pre Slovensko. V jednoduchom návode zistíte ako službu aktivovať a či máte vyhovujúci iPhone či Apple Watch. Najväčším otáznikom je však vyhovujúca banka, keďže nie všetky ešte s Apple Pay počítajú.

ADMA Academy: web & aplikácie

Jeden z náročnejších blokov ADMA digital marketing academy rozoberá fungovanie webu, platformy a technológie, webové a mobilné aplikácie a internetovú bezpečnosť. Na #ADMAblog sme zavesili zaujímavé postrehy z prednášky. Nepremeškajte ich!


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Apple, Digitálny týždeň, Jony Ive

Diskusia (0 reakcií)