Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hlboký nádych a výdych. Pinterest uviedol aktivity pre ľudí v strese

24.07.2019, 18:14 | reb | © 2019 News and Media Holding

Označuje sa ako stránka, ktorá má rozdávať dobrú náladu, najmä prostredníctvom pekných a farebných obrázkov. Na Pintereste ľudia ich vyhľadávajú najčastejšie podľa tematiky. Správcovia si však všimli, že okrem rôznych inšpirácií často vyhľadávajú aj pojmy ako stres a úzkosť. Novými funkciami sa im rozhodli pomôcť.

  • Tlačiť
  • 0

Pinterest predstavil aktivity, ktoré majú pomôcť používateľom bojovať s nepríjemnými pocitmi a vo všeobecnosti podporiť ich duševné zdravie. Sieť to oznámila na svojom oficiálnom blogu.

Vyvinula ich v spolupráci s expertmi z lekárskej fakulty na Stanford University a využila aj rady asociácie Vibrant Emotional Health či linky National Suicide Prevention Lifeline, ktorá je aktívna v oblasti prevencie samovrážd. Práve na túto spoluprácu sa Pinterest odvoláva, keď sľubuje, že majú nové funkcie pomôcť naozaj, nielen naoko.

Každá z týchto aktivít ponúka používateľom interaktívny spôsob, ktorým sa môžu pokúsiť zlepšiť svoju náladu a duševný stav – od relaxačného cvičenia až po tréning, ktorý majú pomôcť zvýšiť sebavedomie.

Fungovať to má nasledovne. Keď používateľ na stránke vyhľadáva citáty o strese, termíny či pojmy ako úzkosť a depresia, stránka zobrazí spomínané aktivity a praktické rady.

Neprehliadnite

Ak napríklad napíše pojmy spájané so sebapoškodzovaním, Pinterest ho zas nasmeruje na spomínanú linku National Suicide Prevention Lifeline, ktorú bude možné navštíviť dvoma klikmi, čo umožňuje už dlhšie.

V pomyselnom čiernom zozname sú napríklad aj slová „bulímia“ alebo „porezať sa“, pri ktorých sa neukáže žiaden takzvaný pin, ktorý je inak je pre Pinterest charakteristický. Definuje ho ako nápady či inšpirácie, ktoré ľudia na Pintereste našli niekde na webe a uložili si ich.

Ak používateľ vyhľadáva pojmy ako napríklad samovražda, Pinterest ho nasmeruje na odbornú linkuZdroj: Pinterest

Každý pin odkazuje na webovú lokalitu, z ktorej bol uložený. Keď prostredníctvom pinu prejde používateľ na príslušnú lokalitu, dozviete sa, ako vyrobiť alebo kde kúpiť danú vec. Pri spomínaných termínoch teda namiesto takýchto odkazov zobrazí možnosť, kde hľadať pomoc.

Sociálna sieť tiež vysvetľuje, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Pinterest, zdravie

Diskusia (0 reakcií)