Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Google odmieta tvrdenia, že zasahoval do volieb v Rusku

09.09.2019, 13:56 | TASR | Mediálne.sk

Internetová spoločnosť Google odmietla v pondelok obvinenia zo strany ruského úradu pre dohľad nad médiami Roskomnadzor, podľa ktorého zasahovala do nedeľnajších volieb v Rusku, píše agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť podľa svojich slov podporovala rozumnú politickú inzerciu, ktorá bola v súlade s miestnou legislatívou. Google tak reagoval na nedeľňajšie vyhlásenie ruskej Federálnej služby pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií.

Tá Google a Facebook obvinila, že porušili zákon, ktorý zakazuje zverejňovanie politickej reklamy počas hlasovania.

„Takéto konanie môže byť považované za zasahovanie do zvrchovaných záležitostí Ruska a za marenie demokratických volieb,“ uviedol Roskomnadzor.

Google vo svojom vyhlásení odmietol prezradiť, či politickú reklamu v danom období zverejňoval, alebo nie. Vo viacerých oblastiach Ruska sa v nedeľu konali voľby do miestnych a regionálnych zastupiteľstiev.

Neprehliadnite

Najviac sledované sú voľby do Moskovskej mestskej dumy, pre ktoré prebehla počas leta v Moskve vlna masových opozičných protestov. Ich účastníci demonštrovali proti vylúčeniu viacerých opozičných kandidátov z účasti na voľbách.

Viacerí ruskí predstavitelia tvrdili, že za moskovskými demonštrantami stoja zahraničné mocnosti. Roskomnadzor ešte pred nedeľňajšími voľbami požiadal Facebook a Google, aby počas celého víkendu zamedzili publikovaniu politickej reklamy na svojich platformách.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy facebook, Google, Rusko, voľby

Diskusia (0 reakcií)