Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Fun rádio má nový web, poslalo naň zábavný obsah

16.03.2016, 11:03 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

Do online portfólia Fun rádia patrí po novom zábavný web SaUkludni.sk. Zameraný je na vtipné koláže a videá, ktoré sú zhromaždené v jednoduchom vzhľade na jednom mieste.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Fun rádio na stránku, ktorú má pod uzlom hlavného webu, odkazuje aj self-promo bannerom na home page Funradio.sk. Web uvádza so sloganom „Najlepší zdroj každodennej zábavy na webe a sociálnych sieťach“.

Na stránke obsah v hlavnom menu rozčleňuje na videá a obrázky, ale má aj sekciu Priznania, ktorá je známa aj z Facebooku, kde používatelia anonymne môžu posielať svoje príbehy a konkrétne stránky ich potom na pobavenie ostatných zverejňujú (Priznania taxikárov, cestujúcich, tínedžerov a podobne).

Na SaUkludni.sk je aj sekcia Legendy, v ktorej je obsah zhromaždený podľa autorov hlášok vo videách – nechýbajú Farmár Štefan, Feťák Dušan, Meliško, ale aj Ján Slota či Ivan Gašparovič.

Fun rádio uvádza ako dôvod vzniku nového webu veľký obsah zábavného contentu, ktorý dostáva denne od poslucháčov a internetových používateľov.

„Nie všetky vtipné hlášky, obrázky a príbehy totiž dokážeme zužitkovať na primárnom webe funradio.sk, a preto sme spustili samostatnú podstránku určenú pre našich návštevníkov, kde vedia celkom jednoducho pridávať vlastný obsah,“ uviedla pre Mediálne.sk PR manažérka Tatiana Pavleová. „Keď tento model naplno rozbehneme, plánujeme užšiu integráciu aj priamo s hlavnou stránkou Fun rádia,“ dodala.

Okrem nového zábavného webu patrí k online aktivitám Fun rádia aj spravodajský agregátor Infospravy.sk fungujúci na samostatnej doméne. Reklamu na tomto webe predáva media representative Radio Group, ktorý okrem Fun rádia zastrešuje aj ďalšie menšie rozhlasové stanice.

Web Fun rádia je dlhodobou jednotkou, pokiaľ ide o návštevnosť rádiowebov. Vo februári tohto roka stránka evidovala 480 680 reálnych používateľov. Historické maximum spadá do marca 2015 (vyše 930-tisíc RU). Návštevnosť stránky pritom pred niekoľkými mesiacmi rástla skokovo, Fun rádio to vysvetľovalo prácou na sociálnych sieťach a vlastným know-how. 

Napriek rozrastajúcim sa aktivitám v online tieto predstavujú z pohľadu tržieb v prípade Fun rádia, ale aj ostatných staníc, stále skôr marginálny príjem na úrovni jednotiek percent. Hlavným zdrojom príjmov je reklama v rozhlasovom éteri.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Fun rádio, SaUkludni

Diskusia (0 reakcií)