Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook už nie je jediný, kto získal vyše dve miliardy používateľov

14.02.2020, 13:50 | ČTK

Služba WhatsApp pre bezplatné posielanie správ a telefonovanie, ktorú vlastní americká internetová spoločnosť Facebook, už získala cez dve miliardy používateľov. Stala sa tak po sociálnej sieti Facebook len druhou platformou medzi sociálnymi médiami, ktorá dvojmiliardovú hranicu pokorila. Informovala o tom agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 3

„Nesmierne nás teší, že sa s vami môžeme podeliť o skutočnosť, že WhatsApp podporuje viac ako dve miliardy používateľov z celého sveta,“ uviedol prevádzkovateľ aplikácie WhatsApp v príspevku na svojom blogu.

Služba pri tejto príležitosti zdôraznila odhodlanie zaistiť používateľom bezpečnú komunikáciu. „Správy sú uchovávané len vo vašom telefóne a nikto okrem ich príjemcov ich tak nemôže čítať alebo počúvať vaše hovory, dokonca ani my. Všetky vaše konverzácie sú súkromné ​​a zostávajú iba medzi vami,“ píše sa na blogu.

Neprehliadnite

Facebook kúpil prevádzkovateľa služby WhatsApp v roku 2014, kedy mala táto služba zhruba pol miliardy používateľov. Za prevzatie Facebook zaplatil asi 19 miliárd dolárov.

 

  • Tlačiť
  • 3

Tagy facebook, sociálne siete, whatsapp