Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook odkladá spustenie zoznamky. Regulátor má obavy zo straty súkromia

13.02.2020, 10:10 | ČTK

Americká internetová spoločnosť Facebook odložila spustenie svojej novej zoznamovacie služby v Európskej únii, ktorú plánovala na štvrtok. Rozhodla sa tak po tom, čo európski regulátori vyjadrili pochybnosti o postupe firmy.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

facebook

Írsku Komisiu pre ochranu dát (DPC) znepokojilo, že ju Facebook o svojom zámere informoval iba desať dní pred plánovaným spustením služby Facebook Dating v EÚ. Komisia tiež upozornila, že od firmy nedostala žiadnu dokumentáciu o hodnotení vplyvu na ochranu osobných údajov. Európska divízia Facebooku sídli v Írsku, čo z DPC robí hlavného regulátora tohto podniku v EÚ.

Neprehliadnite

„Je veľmi dôležité, aby sa spustenie služby Facebook Dating uskutočnilo správnym spôsobom. Berieme si teda trochu viac času na to, aby sme zaistili, že produkt bude pripravený pre európsky trh,“ oznámila spoločnosť Facebook agentúre Reuters. Dodala, že sa usiluje o dôkladné zabezpečenie ochrany súkromia používateľov.

Facebook v septembri začal prevádzku zoznamovacej služby v Spojených štátoch. „Facebook Dating uľahčuje hľadanie lásky skrz to, čo máte radi. Pomáha začať zmysluplné vzťahy prostredníctvom spoločných vecí, ako sú záujmy, udalosti či skupiny,“ uviedla vtedy firma.

Upozornila, že u novej služby kladie veľký dôraz na bezpečnosť a ochranu súkromia, pretože „hľadanie milostného partnera je hlboko osobnou záležitosťou“.

Prístup spoločnosti Facebook k ochrane súkromia sa predvlani dostal do centra pozornosti po správe, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov jeho siete a využila ich mimo iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy facebook