Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Milióny pre vydavateľov. Facebook je pripravený platiť im za články

09.08.2019, 12:20 | reb | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosť Facebook potvrdila, že v najbližších mesiacoch plánuje spustisť novú, samostatnú časť svojej sociálnej siete, kde ponúkne overené spravodajstvo. V rámci nej bude „zbierať“ a používateľom poskytovať na jednom mieste najdôležitejšie články z viacerých médií, ktoré považuje za seriózne. Facebook má momentálne diskutovať s americkými vydavateľmi o cene za práva k ich obsahu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

facebook

Zdroje blízke Facebooku tvrdia, že sociálna sieť chce disponovať právami k článkom, ktoré by zobrazovala v novej spravodajskej sekcii. Predstavitelia spoločnosti mali vydavateľov informovať, že sú ochotní zaplatiť tri milióny dolárov za titulky a úryvky z ich článkov.

Vo vzťahu internetových gigantov a mediálnych spoločností je to nový druh nastavenia – Google vydavateľom za úryvky ich článkov vo vyhľadávaní platiť nechce. Médiám však tento obsah patrí, a preto sa ho snažia monetizovať aj pri umiestnení v Googli či na sociálnych sieťach. Problematiku rieši aj novela smernice Európskej únie o autorskom práve.

Neprehliadnite

Facebook potvrdil, že nová funkcia má za cieľ používateľom prinášať „dôveryhodné správy“ a spustiť ju plánuje už túto jeseň.

Firma to uviedla to po tom, ako denník The Wall Street Journal vo štvrtok napísal, že Facebook už mal bližšie debaty s niekoľkými poprednými médiami vrátane The Washington Post či agentúry Bloomberg.

„K správe The Wall Street Journal nemám žiadne detaily. To, čo môžem potvrdiť, je, že funkcia bude spustená túto jeseň,“ spresnila hovorkyňa Facebooku pre CNBC.

Podľa dostupných informácií by licenčné zmluvy boli platné na 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy facebook

Diskusia (0 reakcií)