Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Facebook ako prvý presne zmapoval obyvateľstvo Afriky

21.04.2019, 15:00 | Matúš Kollár

Digitálny týždeň | A tiež: Notre Dame prežil / Spot Mini znova v akcii / Uzmierenie Apple a Qualcomm / ADMA rozširuje TOP19

  • Tlačiť
  • 0

Notre Dame prežil

Požiar gotického skvostu Notre Dame bol v uplynulom týždni asi najsledovanejšou udalosťou na internete. Rovnako smutné ako udalosť samotná je množstvo hoaxov a fake news, ktoré sa bezprostredne po udalosti začali šíriť na sociálnych sieťach minimálne rovnako ničivo ako samotný požiar. Moderné technológie však ukazujú významné miesto – pri rekonštrukcii katedrály môžu pomôcť znalosti z hry Assassins Creed Unity, zároveň si ju stále môžete prehliadnuť vo fantasticky detailnom 360 stupňovom videu exteriéru a interiéru.

Spot Mini znova v akcii

Po zábavnom robotickom tanci v prevedení Spot Mini sa v našom hľadáčiku znova ukázali americký Boston Dynamics, tentoraz s niečím pomerne desivým. Desať presne pochodujúcich robotov ťahá kamión a my sme si pri pohľade na ne ihneď spomenuli na masový nástup droidov zo Star Wars. Čaká nás časom súboj podobný tomu z Epizódy I.?

Facebook ako prvý presne zmapoval obyvateľstvo Afriky

Na Facebook sa odvšadiaľ valí kritika a ani my v #digitalnytyzden sme Marka Zuckerberga práve nešetrili. Jednému z jeho tímov sa však podaril prelomový objav – presne zmapovať, kde sa nachádza obyvateľstvo Afriky.

Znie to banálne, Afrika je však mimoriadne rozsiahly kontinent a zmapovať ju s podobnou presnosťou sa podarilo práve až tímu Facebooku. To všetko vďaka pokročilému algoritmu strojového učenia a dát z družíc. Praktickým využítím bude napríklad lepšie rozloženie pomoci obyvateľom s možnosťou zamerať sa na najviac obývané a postihnuté oblasti.

Uzmierenie Apple a Qualcomm

Spor medzi Apple a Qualcomm priniesol veľké prekvapenie – vo finále k nemu totiž vôbec nedošlo. Korporácie dospeli neočakávane k dohode. Apple vyplatí Qualcomm nezverejnenú sumu, za čo získa na šesť rokov celosvetové práva na ich patenty s opciou na ďalšie dva roky.

Zároveň Qualcomm opäť dostane možnosť dodávať časť súčiastok pre produkty Apple, hlavne nové modely iPhone. Na to, že Apple žaloval Qualcomm o takmer miliardu dolárov za zneužívanie monopolného postavenia a extrémne vysoké poplatky za kľúčové patenty, celkom solídny obrat...

ADMA rozširuje TOP19

V súčasnosti je pod záštitou ADMA až 19 top slovenských digitálnych agentúr. Vieme, že „tam vonku“ sú ďalšie, ktoré by sa k nám radi pripojili a preto znova príjmame nových členov. Prihlásiť sa môžu digitálne, performance či digitálne mediálne agentúry a UX agentúry. Viac informácií o procese prihlasovania nájdete na #ADMAwebe.


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Digitálny týždeň

Diskusia (0 reakcií)