Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

eSvety.sk už bežia. Zatiaľ aj s detskými chorobami

16.03.2009, 10:00 | Eva Vozárová | © 2009 News and Media Holding

Nová služba pre mikrokomunity odštartovala presne podľa plánu. Naučiť sa ju používať nie je bez problémov.

  • Tlačiť
  • 4

esvety_logo.gif

Už druhú mikrokomunitnú službu dostali k dispozícii slovenskí surferi v priebehu niekoľkých týždňov. Po Netsity.sk vpustila používateľov do svojich útrob aj malá služba eSvety.sk. Presne podľa plánu - v piatok 13. marca o 13:03.

Okolo dvadsať verejných skupiniek, chat, internú poštu eGo, blogy, fotogalérie alebo videoprehrávač dávajú eSvety k dispozícii používateľom tesne po štarte. Väčšinu funkcionality ponúkajú vo forme modulov. Tie si jednotliví členovia komunity môžu alebo nemusia zapnúť.

esvety_screen-1.gif

Voľnosť ponúkajú eSvety aj v ďalších ohľadoch. Po prihlásení nechávajú všetko na používateľovi. Novému členovi neradia, čo by mohol vyskúšať. Ešte pred registráciou ho upozorňujú na uvítaciu skupinku Welcome Group. Vo vnútri si ju musí každý vyhľadať sám.

V kompetencii jednotlivca nechávajú eSvety aj vyhľadanie známych. Na rozdiel od iných obdobných služieb sa nesnažia upozorňovať na už registrovaných členov, ani inak nenabádajú ku kontaktu so zvyškom komunity.

Od prvého dojmu sa autori eSvetov snažia vyhnúť podobnosti s inými on-line komunitami - slovenskými alebo zahraničnými. Celú službu poňali ako jednu veľkú flashovskú aplikáciu. Používanie eSvetov to v porovnaní s inými službami výrazne urýchľuje. Všetka funkcionalita sa načíta vopred, vo vnútri eSvetov netreba čakať.

Ani flash však nevie zamaskovať detské chyby mladého servera. Problematické je najmä ovládanie služby. Už registráciu napríklad eSvety umožnia len vtedy, ak majú nick a heslo určitý počet znakov. Na problém však služba používateľa neupozorní, nevenuje sa im ani v novovytvorenom helpe. Na ťažkosti s ovládaním služby upozorňuje v ďalších prípadoch aj Živé.sk. eSvety.sk vstupujú na Slovensku do mladého segmentu. Vyprofilovaného konkurenta zatiaľ nemajú, súťažiť však budú so službou Netsity.sk vydavateľstva Perex. Tá oficiálne odštartovala pred niekoľkými týždňami. Perex na jej podporu chystá marketingovú kampaň. Viac informácií o Netsity.sk.

O eSvetoch sa v brandži hovorí od jesene minulého roka. Vznik služby jej autori dokumentovali na blogu. Otvoriť eSvety verejnosti plánovali už pred pár týždňami, testovacia fáza sa však nakoniec natiahla. Aj po oficiálnom štarte ostávajú eSvety v betaverzii. Viac o vzniku eSvety.sk.

  • Tlačiť
  • 4