Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Disney a PewDiePie spojili sily. Videohviezda má vytvoriť armádu top YouTuberov

18.01.2016, 12:00 | Simona Turková | © 2016 News and Media Holding

YouTube hviezda známa ako PewDiePie sa stane ešte žiarivejšou. Novovzniknuté partnerstvo s Disneyho Maker Studios z neho urobí šéfa vlastnej viackanálovej siete, ktorá pod značkou Revelmode združí aj jemu podobných kreatívcov a vášnivých počítačových hráčov.

  • Tlačiť
  • 0

PewDiePie, vlastným menom Felix Kjellberg, sa tak stane prvým YouTuberom riadiacim vlastnú YouTube sieť v histórií.

„Je to úžasný talent, skvelý partner a pulz popkultúry tohto milénia. Pevne veríme v jeho víziu Revelmode a v tvorcov, ktorých vybral. Nemôžeme sa dočkať, až uvidíme, aké možnosti nám tento projekt prinesie,“ povedal na margo spolupráce šéf Maker Studios Courtney Holt.

Nová sieť nebude iba o jednom umelcovi a obsah posilnia aj ďalšie viac či menej známe internetové osobnosti. Silnú deviatku spoločne s Felixom vytvoria CinnamonToastKen, CutiePieMarzia, Dodger, EmmaBlackery, JackSepticEye, Jelly, Kwebbelkop a Markiplier. V budúcnosti YouTuber nevylučuje nábor nových talentov. 

Naprieč všetkými známymi sociálnymi sieťami budú mať tvorcovia Revelmode dokopy vyše 100 miliónov nasledovníkov.

Všetci, rovnako ako ich nový „boss“, hlásajú záujem o počítačové hry a popkultúru, nachádzajú sa však medzi nimi aj komici, módni odborníci či speváci. Pohromade sa publiku predstavia ako karikatúry v prvej, animovanej časti.

Čo presne bude obsahom novej siete, nie je celkom jasné. Marker Studios uviedli, že sa okrem iného zameria na rozvoj hier, komerčné partnerstvá ale aj na dobročinné programy.

„Revelmode je príkladom spojenia talentovaného jedinca a digitálnej spoločnosti, ktorí spoločne prispievajú k verejnému blahu. Revelmode som ja a banda úžasných YouTuberov, ktorí sa spojili, aby robili úžasné veci,“ uviedol Felix Kjellberg.

Kjellbergov kanál bol súčasťou Maker Studios už pred vznikom Revelmode. Zaujímavé je, že podľa niektorých správ bol YouTuber s týmto vzťahom nespokojný a v spolupráci nechcel pokračovať. Hviezda však tieto „chýry“ poprela a označila za chybné.

Maker Studios je v prostredí YouTube už dlhšiu dobu významným hráčom. Pod svoje krídla si ho vzal v roku 2014 gigant Walt Disney Company, ktorý ho vtedy označil za „veľkú marketingovú príležitosť“.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Disney, PewDiePie, YouTube

Diskusia (0 reakcií)