Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavský TEDx už predáva lístky

06.05.2010, 15:30 | Eva Vozárová | © 2010 News and Media Holding

Zatiaľ iba pre dvesto ľudí.

  • Tlačiť
  • 0

Kto chce vidieť prvý bratislavský TEDx naživo, konečne má možnosť zabezpečiť si účasť. Tri týždne pred konaním podujatia spustili organizátori nezávislej konferencie zo série TED predpredaj vstupeniek. Spolu s ním odštartoval aj nový web. O oboch novinkách informoval TEDx na svojej stránke na Facebooku.

Ani spustenie predpredaja zatiaľ neznamená, že získať miesto na TEDx bude jednoduché. Kapacita sály v Heineken Tower Stage je obmedzená, k dispozícii je v prvej fáze 200 vstupeniek.

Záujemci si ich nemôžu rovno kúpiť. Na podujatie je potrebné sa registrovať, prvých 200 prihlásených by malo obdržať potvrdenie účasti automaticky, ostatných budú organizátori potvrdzovať jednotlivo podľa priestorových kapacít. Potenciálnych záujemcov je niekoľkonásobne viac - Na Facebooku má TEDx 1200 fanúšikov.

Vstupenky na bratislavský TED sú k dispozícii v rôznych cenách. Najlacnejšia za 40 eur je určená pre bežných návštevníkov. Kto má záujem stať sa sponzorom podujatia, môže si kúpiť drahší lístok v hodnote 80 alebo 200 eur.

Dostupná je aj možnosť stať sa sponzorom s príspevkom v ľubovoľnej sume. Zároveň TEDx hľadá a dobrovoľníkov, ktorí by pomohli s organizáciou podujatia.

Spolu s registráciou a novým webom prináša TEDx prvý raz na jednom mieste zhromaždené informácie o programe a spíkroch. Zoznam ešte nie je kompletný. Popri dobrodruhovi motivačnom spíkrovi Yossim Ghinsbergovi a zakladateľovi kreatívnej agentúry Poke London Nicholasovi Roopovi by mal pribudnúť ešte jeden zahraničný hosť. Takisto by sa mal zoznam rozrásť aj o posledného slovenského spíkra.

TEDx sa v Bratislave uskutoční 29. mája. Je jedným zo série nezávislých samoorganizovaných podujatí pričlenených k prestížnej konferencii TED (Technology Entertainment Design), ktorá sa každý rok koná v USA. Zúčastňujú sa na nej spoločenskí a biznis lídri a vystupujú vedci, vizionári a známe osobnosti s prednáškami o myšlienkach, ktoré je podľa nich potrebné rozšíriť do sveta.

Elitnosť podujatia sa organizátori pokúšajú kompenzovať tým, že videá z jednotlivých prednášok zverejňujú na webe, ale aj spustením podujatí pod názvom TEDx, ktoré by mali vytvoriť menšie myšlienkové platformy mimo hlavného podujatia.

Do Bratislavy prinesie TEDx prekladateľ Rastislav Geschwandtner a spontánne vytvorená skupina spoluorganizátorov. Geschwandtner sa vlani podieľal na organizácii prvého slovenského TEDx v Prievidzi. Viac informácií o TEDx v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)