Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavský TEDx bude koncom mája

05.03.2010, 12:30 | Eva Vozárová | © 2010 News and Media Holding

Konať sa bude v Heineken Tower Stage.

  • Tlačiť
  • 0

Bratislavský TEDx, nezávislá konferencia zo série TED, už má čas a miesto konania. Uskutoční sa v sobotu 29. mája v divadle Heineken Tower Stage v budove Tower 115. Organizátori to dnes oznámili na stránke podujatia na Facebooku.

Kapacita sály Towe Stageu je 370 miest, teda menej, než má bratislavský TEDx zatiaľ fanúšikov. Tých je v súčasnosti 777. Sobotu ako deň konania organizátori vybrali na podnet záujemcov o akciu, aby jej priebeh počas dňa nekolidoval s pracovným týždňom.

Ďalšie náležitosti okolo TEDx sú stále vo fáze formovania. Volanie po spíkroch sa začalo bezprostredne po prvom oznámení úmyslu zorganizovať v Bratislave TEDx, no konkrétne mená zatiaľ nie sú známe. Organizátori zatiaľ len objasnili, že majú záujem pozvať dve tretiny prednášajúcich zo Slovenska a zvyšnú tretinu osobností spoza hraníc regiónu. Od začiatku februára, kedy podujatie začalo naberať obrysy, navyše vznikla prvá jednoduchá verzia webstránky. Na podrobnejšej podobe sa pracuje.

TEDx je jedným zo série nezávislých samoorganizovaných podujatí pričlenených k prestížnej konferencii TED (Technology Entertainment Design), ktorá sa každý rok koná v USA. Zúčastňujú sa na nej spoločenskí a biznis lídri a vystupujú vedci, vizionári a známe osobnosti s prednáškami o myšlienkach, ktoré je podľa nich potrebné rozšíriť do sveta. Elitnosť podujatia sa organizátori pokúšajú kompenzovať tým, že videá z jednotlivých prednášok zverejňujú na webe, ale aj spustením podujatí pod názvom TEDx, ktoré by mali vytvoriť menšie myšlienkové platformy mimo hlavného podujatia.

Do Bratislavy prinesie TEDx prekladateľ Rastislav Geschwandtner a spontánne vytvorená skupina spoluorganizátorov. Geschwandtner vlani zorganizoval aj prvý slovenský TEDx v Prievidzi. Viac informácií o TEDx v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)