Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Blaha môže byť pokojný. Facebook nebude mazať zavádzajúce príspevky politikov

25.09.2019, 17:52 | reb | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosť Facebook v budúcnosti nateraz neplánuje odstraňovať príspevky politikov na ich profiloch ani v prípade, že budú porušovať jej pravidlá. Na udalosti Atlantic Festival o tom verejnosť informoval viceprezident Facebooku pre globálne záležitosti a komunikáciu a zároveň bývalý podpredseda britskej vlády Nick Clegg.

  • Tlačiť
  • 2

Viceprezident spoločnosti vysvetľoval, že kým Facebook bude aj naďalej pokračovať v zákrokoch proti falošným účtom a snahe redukovať fake news, prejavy politikov a politické debaty budú oslobodené od overovania pravdivosti faktov treťou stranou, ktoré vykonávajú takzvaní „fact-checkeri“.

Deje sa tak pred rokom 2020, kedy budú napríklad prezidentské voľby v Spojených štátoch a na Slovensku prebehnú parlamentné. Na platforme politikov tak v aj počas týchto udalostí ostanú „visieť“ také príspevky, ktoré nemusia byť pravdivé. „Sloboda vo vyjadrovaní je absolútne základným princípom Facebooku,“ povedal v prejave N. Clegg.

Neprehliadnite

„Dať ľuďom hlas vyjadriť sa sme mali na srdci pri všetkom, čo robíme, už od samého začiatku,“ dodal s tým, že vo Facebooku sú zástancovia slobody prejavu a bránia ju aj pred hrozbami obmedzenia. „Cenzúra alebo potlačenie politického diskurzu by bolo v rozpore s tým, kto sme,“ hovoril ďalej N. Clegg.

Kontrola statusov nebude

Tieto prezentované pravidlá potenciálne znamenajú, že politici budú mať voľnú ruku v šírení dezinformácií či dokonca nenávistných prejavov, píše The Business Insider.

Sociálna sieť tiež uviedla, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy facebook, politici