Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bauer Media po odpredaji printov Mafre nakupovala u nás v online

24.10.2018, 13:49 | reb | © 2018 News and Media Holding

Nemecká spoločnosť Bauer Media Group odkúpila zvyšný podiel v holdingu NetBrokers, ktorému patria v Česku a na Slovensku weby pre online poistenie, mobilný marketing či zľavový trh. Bauer Media po prvýkrát investovala do akcií holdingu v roku 2016, keď získala väčšinový podiel.

  • Tlačiť
  • 0

Bauer Media sa týmto obchodom stala stopercentným vlastníkom holdingu. Od konca roku 2016 nemeckej mediálnej skupine patrilo v spoločnosti 50,01 percenta akcií.

Táto investícia dopĺňa transakcie Bauer Medie v Poľsku, Fínsku, Nórsku a Švédsku, ktorými rozširuje svoje portfólio digitálnych spotrebiteľských služieb.

Skupina NetBrokers sa venuje online porovnávaniu a predaju poistenia viacerých poisťovní, mobilnému marketigu či zľavovým portálom. Patria jej weby ako Superpoistenie.sk, Rychlepoistenie.sk, ePojisteni.cz, Tarifomat.cz alebo SlevyDnes.cz. Tieto stránky majú mesačne spolu vyše štyri milióny návštevníkov zo Slovenka a Česka.

Cez spomínané weby bolo uzavretých vyše milión poistiek a servisných zmlúv, vďaka čomu sa radí medzi popredných hráčov v on-line obchodovaní.

„NetBrokers Holding je dobre riadená spoločnosť so silnou pozíciou na trhu vďaka tímu 400 zanietených kolegov. Budovanie spoločnosti bolo pre nás zakladateľov skúsenosťou, ktorá príde raz za život. S veľkými plánmi spoločnosti Bauer Media Group sa NetBrokers opäť posunie na novú úroveň,“ uviedol Dušan Šenkypl, zakladateľ a výkonný riaditeľ NetBrokers.

Neprehliadnite

Práve od Čecha D. Šenkypla získala Bauer Media najviac zo zvyšného podielu, a to 32,8 percenta. Ďalší podiel patril spoluzakladateľovi Janovi Bartovi.

V súvislosti s nákupom oznámila Bauer Media aj nástup Poľky Agnieszky Anielskej na post viceprezidentky pre stratégie a rast segmentu online porovnávaních platforiem.

„Tým, že sme získali zvyšné akcie spoločnosti NetBrokers Holding, zastávame vedúcu pozíciu na trhu v Česku a na Slovensku. Máme tiež možnosť urýchliť a zefektívniť vývoj firmy,“ uviedol Björn Lander, ktorý je v Bauer Medii zodpovedný za riadenie spomínaných paltforiem.

Pre Bauer Mediu ide o ďalší obchod na slovenskom trhu v krátkom čase. Jej vydavateľské aktivity na Slovensku a v Česku prevzala prednedávnom skupina Mafra, ktorá patrí do koncernu Agrofert. Vydavateľa tak zmenili časopisy ako Eurotelevízia, Rytmus života či Chvíľka pre teba.

Nemecký mediálny dom svoju pozíciu na Slovensku posilnil v roku 2013, keď uzavrel kúpu najpočúvanejšieho Rádia Expres. Predaj printov sa ho nijako nedotkol, naďalej ho ovláda Bauer Media. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bauer Media

Diskusia (0 reakcií)