Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Azet založil novú firmu, zastreší v nej inzertné weby

27.11.2015, 11:25 | Martin Poláš | © 2015 News and Media Holding

V rámci štruktúry vydavateľstva Azet.sk, ktorého väčšinovým vlastníkom je Ringier Axel Springer Slovakia, začne od decembra fungovať samostatná dcérska spoločnosť United Classifieds. Internetová jednotka podľa návštevnosti do nej vyčlení svoje weby zamerané na online riadkovú inzerciu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Azet.sk

Spoločnosť s názvom United Classifieds vznikla začiatkom novembra, v obchodnom registri je ako jej jediný vlastník zapísaná akciovka Azet.sk. Konateľmi firmy sú šéf Azetu a Ringieru Milan Dubec, Katarína Trnovcová a Franz Kury.

United Classifieds už na Úrade priemyselného vlastníctva požiadal o registráciu niektorých inzertných webov Azetu vrátane ich log. Sú medzi nimi stránky Autobazar.sk, Bazar.sk, Byty.sk, Chaty.sk a brand Nehnuteľnosti, ku ktorému sa tiež viaže web s týmto názvom.

Vo webovej prezentácii stránok s riadkovou inzerciou, teda takzvaných „classifieds“, ešte Azet uvádza motoweby Autovia.sk, Noveauta.sk, realitné Novostavby.sk, ale aj Zoznamku a Azet Katalóg.

Samostatná firma pre inzertné weby má pravdepodobne posilniť túto produktovú časť Azetu. Firma je jednotkou v návštevnosti napríklad v segmente nehnuteľností a rovnakú pozíciu mieni dosiahnuť v celej oblasti online classifieds.

Nie je vylúčené, že nová spoločnosť v rámci štruktúry bude svoje aktivity postupne okrem domáceho trhu orientovať aj na zahraničný. United Classifieds podľa informácií Mediálne.sk zahrnie viacero zamestnancov Azetu, firma zostane priamou súčasťou skupiny Ringieru a Azetu.

Do riadkovej inzercie sa Azet intenzívnejšie pustil pred časom zároveň s dobudovávaním obsahovej vetvy, v ktorej združuje portály ako Aktuality.sk, Šport.sk, Živé.sk a ďalšie brandy, ktoré zastrešil po spojení s Ringierom.

Inzertný portál Autovia kupoval Azet v roku 2013, o rok skôr získal Novostavby.sk. Ešte v roku 2010 realizovala spoločnosť akvizíciu portálu Hyperinzercia, čím vstupovala na trh riadkovej online inzercie. Hyperinzercia sa neskôr zmenila na dnešný Bazar.sk.

Firma Azet.sk za vlaňajšok vykázala podľa registra účtovných závierok výnosy 12,5 milióna eur pri zisku 1,84 milióna eur.

Väčšiu akvizíciu na poli riadkovej inzercie urobilo tento rok konkurenčné vydavateľstvo News and Media Holding (patrí pod neho aj Mediálne.sk), keď kúpilo web Reality.sk.

Mediálne.sk oslovilo Azet.sk s doplňujúcimi otázkami.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Azet.sk

Diskusia (0 reakcií)