Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apple TV+ má nízku cenu a pri filmoch a seriáloch aj slovenské titulky

11.09.2019, 13:55 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Na tlačovej konferencii venovanej hlavne predstaveniu iPhonu 11 zástupcovia firmy Apple informovali aj o ďalších produktoch a službách. Medzi iným upresnili dátum spustenia služby Apple TV+ a jej cenu. Prekvapením je zistenie, že streamovanie filmov a seriálov bude podporovať okrem iného aj slovenské titulky.

  • Tlačiť
  • 1

Apple TV+ je prakticky totožný druh služby ako Netflix, HBO Go alebo Amazon Prime Video, prípadne aj ako prichádzajúce Disney+.

V prehľadnom grafickom prostredí sú na výber stovky a tisícky seriálov a filmov, ktoré si registrovaný zákazník môže vychutnať kedykoľvek, na širokej palete zariadení.

Samozrejme bez reklám, keďže ide o služby s mesačnou platbou. Zápasiť medzi sebou tak musia šírkou ponuky titulov a prípadne cenou.

Podlezie Netflix

V našom regióne potom majú navrch služby s lokalizáciou. V tejto oblasti vedie HBO Go, ktorá má obsah kompletne preložený do slovenčiny alebo češtiny, či už formou titulkov alebo dabingu.

Počet filmov a seriálov je však chudobnejší než u konkurentov. Za posledných pár mesiacov sa výrazne rozrastá počet titulov, ktoré sú na Netflixe dostupné s českými titulkami. Pár titulov s českými titulkami má aj Prime Video. Lokalizácia služby Disney+ je zatiaľ otázna, rovnako ako dátum dostupnosti na Slovensku.

The Morning Show so slovenskými titulkami

Na začiatku roka svoju podobu streamovacej služby vrátane partnerstiev s filmovými štúdiami pre tvorbu exkluzívneho obsahu predstavil Apple. Teraz spresnil, kedy a za koľko bude služba dostupná.

Apple TV+ začína „vysielať“ 1. novembra a jej cena je 4,99 dolára na mesiac. Cena pre európske krajiny je 4,99 eura mesačne. Cenou tak výrazne podlezie Netflix, ktorý stojí v SD verzii 7,99 eura a v najpoužívanejšom HD variante umožňujúcom sledovanie na dvoch zariadeniach súčasne 9,99 eura. 

Pri štarte bude služba Apple TV+ dostupná 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Apple TV, Apple TV