Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Alza ukončuje spoluprácu s porovnávačom cien Heureka

19.05.2016, 15:57 | ČTK | Mediálne.sk

Najväčší český internetový obchod Alza pôsobiaci aj na slovenskom trhu prestal ponúkať svoj tovar cez webový porovnávač cien Heureka. Podľa e-shopu už nie je porovnávač nezávislý.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

alza, heuréka

Heureku a e-shop Mall kupuje investičná skupina Rockaway, schvaľovanie transakcie protimonopolným úradom sa však preťahuje. Oba prípady aktuálne úrad posudzuje samostatne.

„V prvom rade treba povedať, že Heureka už nie je nezávislým cenovým porovnávačom, uľahčujúcim zákazníkom správnu voľbu. V súčasnej dobe ide o platené služby, preto už z podstaty nemožno hovoriť o ‚nezávislom porovnaní‘,“ uviedol marketingový riaditeľ Alzy Karel Kučera.

Neprehliadnite

Rozhodnutie Alzy urýchlili aj nedávne aktivity skupiny Rockaway, ktorá Heureku vlastní. „Poslednou dobou sme svedkami postupného spájania doteraz nezávislých subjektov v českom internetovom obchodovaní. Je nespochybniteľné, že cieľom skupiny Rockaway je maximalizácia zisku a tým, že Heureka do tejto skupiny patrí, nemožno už veriť v jej nezávislosť,“ dodal K. Kučera.

Aktualizované 17:31: Vedenie Heureky uviedlo, že rozhodnutiu Alzy nerozumie, pretože dôvody naň nevníma ako opodstatnené. „Heureka.cz je nezávislý nákupný poradca a porovnávač cien, ktorý poskytuje rovnaké služby všetkým obchodným partnerom. Zo svojej podstaty Heureka.cz je a musí byť nezávislým subjektom,“ uviedol riaditeľ porovnávače cien Tomáš Braverman.

Podľa hovorkyne skupiny Rockaway Michaely Papežovej nie je Heureka nijako integrovaná do skupiny, pretože jej prevzatie nie je dokončené. Rockaway podľa nej nemá žiadny mandát vstupovať do stratégie Heureky ani akýchkoľvek ďalších záležitostí.

„Snažíme sa posúvať vpred celý internetový trh, to je náš hlavný cieľ. V tomto kontexte nás rozhodnutie Alzy odísť z Heureky mrzí, pretože energia, ktorú by Heureka aj Alza mohli investovať do skvalitňovania služieb pre zákazníka, teraz bude venovaná riešeniu sporov, vymýšľania stanovísk a kampaní,“ dodala.

Obrat Alzy vlani stúpol o 24 percent na rekordných 14,5 miliardy korún bez DPH. Počet objednávok, ktoré e-shop vlani vybavil, dosiahol päť miliónov.

Investičná skupina Rockaway firmy kupuje za viac ako 200 miliónov eur. Obchod financujú miliardári Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investičná skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera. Ide o jednu z najväčších transakcií v maloobchode v posledných rokoch.

Skupina Rockaway vlani prostredníctvom E-commerce Holdingu kúpila aj podiel v internetovom obchode s elektronikou CZC.cz. Predtým prevzal holding aj e-shopy Vivantis.

 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy alza, heuréka

Súvisiace články

Ceny v Alze smrdia, skener drahý ako Fabia inšpekcii nevadí

Ceny v Alze smrdia, skener drahý ako Fabia inšpekcii nevadí

Čo ak obchodník tvrdí, že výrobok zlacnil o desiatky percent - 80 a viac, dokonca 96 - no v skutočnosti ho predáva v zľave oproti fiktívnym cenám, aké si konkurencia už dávno alebo nikdy v živote nepýtala? Podľa inšpekcie to problém byť nemusí.

Praktiky Alzy riešila aj reklamná rada, pochybenie nenašla

Ultimátny zoznam najlepších vianočných darčekov tohto roku

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer má nového šéfa digitálu

Bývalí zamestnanci Twitteru čelia obvineniam zo špionáže pre Saudskú Arábiu

Diskusia (0 reakcií)