Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako modrý ježko Sonic internet rozhneval

05.05.2019, 15:00 | Matúš Kollár

Digitálny týždeň | Revolučná Facebook F8 / Motorola RAZR bude! / Valve Index oficiálne / ADMA a víťazi Digital PIE

  • Tlačiť
  • 0

Revolučná Facebook F8

Každoročná konferencia F8 tento rok predstavila množstvo zmien, ktorými Facebook reaguje na rozsiahli zoznam káuz za posledné obdobie. Okrem výrazného redesignu webstránky a aplikácie je novým hlavným cieľom súkromie používateľov.

Neprehliadnite

Jadrom sociálnej siete sa majú stať používateľské skupiny (Groups), ktoré doteraz slúžili tiež ako výborná cesta na šírenie fake news, čomu Facebook chce výrazným spôsobom brániť. Tešiť sa môžeme tiež možnosť chatovania naprieč aplikáciami Messanger, WhatsApp a Instagram či na rozšírenia v zoznamovačke Facebook Dating. Prehľadný popis všetkých noviniek spolu s vysvetleniami nájdete v tomto článku.

Motorola RAZR bude!

Začiatkom marca sme v #digitalnytyzden špekulovali o návrate legendy Motorola RAZR a jej podobe, teraz však máme k dispozícii uniknuté zábery, ktoré zachytávajú okrem samotného zariadenia jeho unikátne balenie. Viac zatiaľ nevieme, ale žiletku neprestávame sledovať.

Ako modrý ježko Sonic internet rozhneval

Videli sme prvý trailer na film o milovanom ježkovi od SEGA a zostalo nám smutno. Film samotný vyzerá ešte celkom solídne, takže obávať sa druhého fiaska rozmerov Super Mario Bros. (na vlastné nebezpečenstvo TU) sa asi nemusíme, ale spracovanie samotného SONICA dopadlo ne-u-ve-ri-teľ-ne zle.

Skalní fanúšikovia boli dokonca tak veľmi nahnevaní a tak silno volali po náprave, že režísér prakticky okamžite v tweete prisľúbil rýchlu nápravu a ježkov redesign. Napríklad výrazne štylizovaný SONIC od Edwarda Puna by bol rozhodne lepší! #firstworldproblem

Valve Index oficiálne

O sete na virtuálnu realitu Index už tiež bola reč, pred pár dňami Valve predstavilo všetky detaily a tiež cenu – mastných 999 dolárov (Baťa pozdravuje), ale za svoje peniaze dostanete skutočne prepracované zariadenie a neporovnateľné herné zážitky. Osobne odporúčame pozrieť skutočne lahôdkové video od IGN, ktoré ukazuje integráciu Valve Index na hre No Man´s Sky. Mňam dpč! ;)

ADMA a víťazi Digital PIE 2019

Na súťaži Digital PIE Každoročne s pomocou odbornej poroty vyhodnocujeme tvorbu slovenských digitálnych agentúr a vyzdvihujeme výnimočnú prácu v troch kategóriách – Performance, Idea a Execution. Pozrite si víťazné kampane v kategórii Idea aj s vyjadreniami členov poroty, prečo sa rozhodli digitálny koláč udeliť práve im.


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Digitálny týždeň, facebook, Motorola

Diskusia (0 reakcií)