Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Akcionári sú sklamaní, Netflix očakával lepšie čísla

17.07.2018, 09:24 | ČTK

Počet nových predplatiteľov a tržby internetovej televízie Netflix zaostali v druhom štvrťroku za očakávaniami. Spoločnosť v pondelok oznámila, že jej pribudlo 5,2 milióna predplatiteľov, čo je rovnaké číslo ako v období od apríla do júna vlani a menej, než očakávali analytici aj samotná firma. Jej akcie preto na burze klesli o 14 percent.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Netflix

Analytici v ankete agentúry Thomson Reuters I/B/E/S odhadovali o milión viac nových predplatiteľov. Zisk firmy sa napriek tomu zvýšil na 384,3 milióna dolárov zo 65,6 milióna dolárov a tržby medziročne vzrástli o 40 percent na 3,91 miliardy dolárov. Analytici odhadovali tržby 3,94 miliardy dolárov.

Hoci televízia v správe akcionárom uviedla, že má za sebou silný, aj keď nie hviezdny kvartál, bolo ich sklamanie značné. Vzhľadom k výraznému nepomeru odhadovaného zvýšenia počtu predplatiteľov a ich skutočnému nárastu budú k ďalším firemným prognózam rastu odteraz skeptickí, povedal agentúre Reuters analytik Eric Schiffer zo spoločnosti Patriarch. Kurz akcií sa však od začiatku tohto roka už viac ako zdvojnásobil.

Neprehliadnite

Celkový počet predplatiteľov Netflixu sa do konca júna zvýšil na 130 miliónov. Na domácom americkom trhu ich v druhom štvrťroku pribudlo 670-tisíc, v zahraničí si televízny program spoločnosti predplatilo ďalších 4,47 milióna ľudí.

Netflix čelí silnej konkurencii ako Amazon a Disney, ktorí vyvíjajú vlastné programové služby. Walt Disney prestane od budúceho roka Netflixu dodávať nové filmy a spustí vlastné streamovacie služby pre rodiny. Podľa analytikov však má Netflix veľký náskok a pre tradičné mediálne firmy bude ťažké ho dobehnúť.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Netflix

Diskusia (0 reakcií)