Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Viac než polovica internetových používateľov na Slovensku má viac ako 35 rokov

05.01.2017, 17:36 | Gemius

V porovnaní s ostatnými štátmi regiónu je toto rozdelenie používateľov do jednotlivých vekových kategórií priemerné. Najväčšiu skupinu najstarších používateľov vo veku 55+ nájdeme v Estónsku (21 %), naopak najviac mladších používateľov (15 - 34 rokov) surfuje po internete v Moldavsku (55 %).

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Podiel vekových kategórií navštevujúcich internet je v jednotlivých štátoch regiónu CEE úplne odlišný. Zatiaľ čo v Českej republike a Estónsku surfujú po internete skôr dospelí používatelia (35+), napríklad v Moldavsku a na Ukrajine sú tieto proporcie úplne obrátené a internet používajú predovšetkým mladší používatelia vo veku 18-34 rokov. Na Slovensku sú najpočetnejšou skupinou používateľov osoby vo veku 25 - 34 rokov, ktoré tvoria štvrtinu všetkých návštevníkov.

Internetová populácia v jednotlivých štátoch regiónu CEEZdroj: Gemius

Rozšírenie internetu na Slovensku (medzi používateľmi vo veku 15 - 69 rokov) dosahuje 64 %, pričom priemer celého regiónu strednej a východnej Európy dosiahol 63 %. Najrozšírenejšie je internetové pripojenie v Estónsku (86 %) a Českej republike (75 %), naopak najnižšia penetrácia internetu bola zaznamenaná v Rumunsku (58 %).

Zo všetkých štátov regiónu CEE má Slovensko spolu s Českou republikou najvyšší podiel používateľov so stredoškolským vzdelaním, pomerne veľká skupina týchto užívateľov bola zaznamenaná aj v Maďarsku a Srbsku.

Naopak najviac používateľov s vysokoškolským vzdelaním vykazuje Ukrajina a Chorvátsko. Internet na Slovensku navštevuje, rovnako ako v ČR, Estónsku a Poľsku, takmer rovnaký počet žien a mužov. Napríklad v Lotyšsku či Rumunsku surfujú po internete predovšetkým muži (53 % používateľov), zatiaľ čo v Srbsku, Chorvátsku a na Ukrajine víťazia ženy (53 – 56 %).

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)