Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Viac než polovica internetových používateľov na Slovensku má viac ako 35 rokov

05.01.2017 | Gemius

V porovnaní s ostatnými štátmi regiónu je toto rozdelenie používateľov do jednotlivých vekových kategórií priemerné. Najväčšiu skupinu najstarších používateľov vo veku 55+ nájdeme v Estónsku (21 %), naopak najviac mladších používateľov (15 - 34 rokov) surfuje po internete v Moldavsku (55 %).

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Podiel vekových kategórií navštevujúcich internet je v jednotlivých štátoch regiónu CEE úplne odlišný. Zatiaľ čo v Českej republike a Estónsku surfujú po internete skôr dospelí používatelia (35+), napríklad v Moldavsku a na Ukrajine sú tieto proporcie úplne obrátené a internet používajú predovšetkým mladší používatelia vo veku 18-34 rokov. Na Slovensku sú najpočetnejšou skupinou používateľov osoby vo veku 25 - 34 rokov, ktoré tvoria štvrtinu všetkých návštevníkov.

Internetová populácia v jednotlivých štátoch regiónu CEEZdroj: Gemius

Rozšírenie internetu na Slovensku (medzi používateľmi vo veku 15 - 69 rokov) dosahuje 64 %, pričom priemer celého regiónu strednej a východnej Európy dosiahol 63 %. Najrozšírenejšie je internetové pripojenie v Estónsku (86 %) a Českej republike (75 %), naopak najnižšia penetrácia internetu bola zaznamenaná v Rumunsku (58 %).

Zo všetkých štátov regiónu CEE má Slovensko spolu s Českou republikou najvyšší podiel používateľov so stredoškolským vzdelaním, pomerne veľká skupina týchto užívateľov bola zaznamenaná aj v Maďarsku a Srbsku.

Naopak najviac používateľov s vysokoškolským vzdelaním vykazuje Ukrajina a Chorvátsko. Internet na Slovensku navštevuje, rovnako ako v ČR, Estónsku a Poľsku, takmer rovnaký počet žien a mužov. Napríklad v Lotyšsku či Rumunsku surfujú po internete predovšetkým muži (53 % používateľov), zatiaľ čo v Srbsku, Chorvátsku a na Ukrajine víťazia ženy (53 – 56 %).

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)