Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Študenti natočili videoklip, ktorým upozorňujú na problémy mediálnej výchovy

03.06.2019, 09:51 | FMK UCM

Študenti Masmediálnej komunikácie na FMK UCM v Trnave natočili videoklip, ktorým upozorňujú na súčasné problémy mediálnej výchovy.

  • Tlačiť
  • 0

Originálnym spôsobom tak poukázali na potrebu zamyslieť sa nad bezhlavým používaním mobilov a sociálnych sietí. Videoklip vznikol ako spoločný semestrálny projekt na hodine Mediálnej výchovy. Jeho úlohou bolo poukázať na potrebu rozvoja mediálnej gramotnosti a poznatkov o médiách.

„Študenti dostali jednoduché zadanie – urobme niečo, čo upozorní na problematiku mediálnej výchovy. Nahrať pieseň a natočiť klip bol už ich nápad. Výsledok ukazuje, ako to dopadne, keď naši študenti dostanú priestor realizovať sa,“ vysvetľuje Monika Prostináková Hossová, vedúca predmetu Mediálna výchova.

„Dennodenne sa stretávam s ľuďmi, ktorí svoj telefón, zdá sa, vnímajú už ako súčasť svojho tela. Niekedy sa až – v dobrom slova zmysle – čudujem, keď vidím niekoho len tak stáť a čakať na autobus bez toho, aby nerobil niečo na svojom telefóne. A pritom tak strácajú pojem o realite. Fyzicky sú niekde, kde nie sú mysľou a naopak,“ uviedol autor a interpret textu Andrej Majerčík.

Video natočili študenti 1. ročníka magisterského štúdia na FMK UCM v Trnave Lukáš Patrik a Marcel Nagy. Kostýmy zabezpečila Dominika Škerková.

„Myslím, že sa tak medzi ľuďmi stráca akési ľudské puto, ako keby každý žil vo svojom izolovanom svete. Skladbou som chcel upriamiť pozornosť na problém, že sa zo smartfónu – pomocníka, začal pomaly stávať diktátor, ktorý nám reguluje drvivú väčšinu voľného času. A pritom je na tento problém jednoduché riešenie – užívať tieto moderné technológie s rozumom,“ dodal A. Majerčík. Video je dostupné na tomto linku.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)