Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Projekt Knihobežník vyzýva: Podeľte sa o zážitky z kníh!

25.10.2010, 12:26 | Martinus.sk

  • Tlačiť
  • 0

Projekt Knihobežník sa stáva ešte osobnejším. Od jeho štartu koncom augusta sa priaznivci Knihobežníka mohli do projektu zapojiť tým, že hľadali knižky skryté v rámci projektu podľa informácií na mape a po prečítaní ich opäť ukryli na nimi vybranom mieste. Dnešným dátumom sa spúšťa pre „knihobežníkov“ nová možnosť. Môžu do knižného kolobehu pridať vlastnú knihu a podeliť sa tak o zážitok z najrozličnejších príbehov z domácej knižnice s ďalšími čitateľmi. Je na rozhodnutí každého knihobežníka, či sa podelí o zážitok zo svojej obľúbenej knihy alebo do Knihobežníka pridá knižku, ktorá mu doma zapadá prachom, no niekoho iného by mohla potešiť.

 

Projekt Knihobežník tak nadobúda ďalší rozmer. „V projekte Knihobežník sa doteraz spájala radosť z čítania dobrých kníh so vzrušením z ich hľadania a objavovania. Od dnes budú môcť priaznivci projektu do knižného obehu pridať aj vlastnú knihu. Sledovanie jej putovania po Slovensku a zážitkov jej objaviteľov tak dostane úplne iný náboj,“ vysvetľuje Michal Meško, spolumajiteľ kníhkupectva Martinus.sk.

Pridávanie vlastných kníh do obehu bolo na pláne od začiatku projektu. „Fanúšikovia Knihobežníka si túto možnosť vyslovene pýtali a to nás presvedčilo o tom, že toto je ten správny smer, akým sa projekt môže rozvíjať. Sami sme zvedaví, koľkí čitatelia sa podelia o vlastné knižky. Samozrejme, ďalšie knihy do projektu bude naďalej pridávať aj Martinus.sk spolu s partnerskými vydavateľstvami,“ hovorí Dušan Murčo, projektový manažér Knihobežníka z internetového kníhkupectva Martinus.sk.

Princíp zapojenia sa do projektu pridaním vlastnej knihy je úplne jednoduchý. Záujemca si cez svoj účet na stránke www.knihobeznik.sk vyžiada poslanie štartovacieho balíčka. Ten je zadarmo a obsahuje štyri sady nálepiek na knihu a krátky návod. Na stránke projektu potom cez svoj účet knihu prihlási. Vytvorí jej profil - zadá parametre knižky, fotku jej obálky, jej identifikačný kód a heslo z nálepky, ktorú dostal v rámci štartovacieho balíčka. Oblepenú knižku treba ukryť na verejnom mieste a zaznačiť jej polohu na mape, aby ju tam mohli nájsť ďalší knihobežníci. Potom stačí už len sledovať jej osudy a putovanie v rukách čitateľov.

Počet kníh kolujúcich medzi čitateľmi v projekte sa rozrastie aj o jednu exkluzívnu novinku. Tamara Heribanová ako prvá knihobežníčka, ktorá do projektu pridala vlastnú knihu, totiž vypravila na cestu po svete desať kusov jej knižnej novinky Predavačky bublín. Päť podpísaných knižiek venovaných „všetkým knihobežníkom“ poschovávala v uliciach Bratislavy. Ďalších päť výtlačkov sa dostane ku knihobežníkom v iných mestách Slovenska. Tí sa tak, ešte pred oficiálnym krstom, môžu stať jednými z jej prvých čitateľov. „Ďalší veľkolepý krok Martinusákov. Vďaka takýmto skvelým ľuďom a ich jedinečným nápadom má prístup k literatúre ktokoľvek. Projekt Knihobežník pochoval aj argument, že v časoch finančnej krízy na knihu v rodinnom rozpočte neostali prostriedky. Teraz sa môže každý dostať k svojmu obľúbenému autorovi, stať sa súčasťou príbehu a posunúť dej samotnej knihy o pár krokov ďalej,“ vyjadrila sa o projekte Tamara.

„Veríme, že spustením možnosti pridať do projektu vlastnú knihu sa počet zapojených čitateľov ešte zvýši a projekt sa dostane do povedomia ďalších čitateľov a čo najširšej verejnosti, ktorá sa tak dostane opäť o krok bližšie ku knihám,“ predstavil víziu kníhkupectva Martinus.sk Dušan Murčo.

Viac informácií o projekte Knihobežník nájdete na stránke www.knihobeznik.sk, na facebookovej fan page www.facebook.com/Knihobeznik alebo Twitter kanáli twitter.com/knihobeznik.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)