Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tretí kanál RTVS

25.12.2014 | Mišik Michal Misick

Ahojte, pred nejakým časom sa písalo na internete, že Václav Mika chce v roku 2015 tretí kanál. Prednedávnom sa písalo, že má schválený rozpočet a ráta s príjmami vyše 120 miliónov. Čo si o tom myslíte? Dočkáme sa nového kanála v roku 2015?

 Pravidlá diskusie

26.12.2014 | gejza77

ak áno, čo na ňom pôjde ?

26.12.2014 | Mišik Michal Misick

Má byť zameraný primárne na šport, a tým pádom odľahčiť Jednotku a Dvojku od športových prenosov, keďže športové udalosti dosť zasahujú do vysielania RTVS. Ďalej by tam mohlo byť aj spravodajstvo. Ale v každom prípade by tam boli aj iné veci, a nemá to byť to, čím bola bývalá Trojka, že monoskop, a tak.

27.12.2014 | simones

treti kanal by mal byt spravodajsko-sportovy, ale jeho spustenie je naviazane na zmenu financovania rtvs, resp. na zvysenie koncesionarskych poplatkov, ktore sa mimochodom nezvysovali uz dost dlho...

28.12.2014 | Mišik Michal Misick

Presne tak, o tom sa hovorilo, ale dôjde võbec k tomu zvyšovaniu koncesionárskych poplatkov? V akom stave to je?

06.01.2015 | franq

Tretí okruh v malej krajine ako je Slovensko je nerentabilné a dráhe a neuživí sa to, len by sa stále zvyšovali koncesionárske na to aby to prežívalo a aj tak by to skončilo neskôr. Spravodajskú televíziu vyfúkla obsah TA3 a na šport je tu voľne v DVB-T súkromná Slovák Šport 3. Nový detský kanál po slovensky v základných súborov je tu od januára Rik od TV JOJ. V Česku prišla verejnoprávna ČT24, keď bola na trhu súkromná spravodajská Z1 a nakoniec Z1 ustúpila a skončila. Česká republika je 10 miliónový trh. V Nemecku napr. majú mediálne skupiny svoju spravodajskú televíziu, ProSiebenSat1 má N24 a RTL Group má zas N-TV a k tomu verejnoprávne majú Tagesschau24, ale to je veľký nemecký trh. V Českej republike to neuživilo Z1 a ČT24 , Slovensko už vôbec nie. Rezník prehral na tom svoj kandidatúru na post RTVS, mál projekt zaviesť STV2 (Dvojka) ako spravodajskú televíziu a aj v rade pochopili že máme tu súkromnú TA3 na malom trhu. Jediné riešenie by mohlo byť (je to ale neobvykle a nereálne) že by RTVS kúpila TA3, ak by bola TA3 na predaj. TA3 patrila značka voľakedy ČST a neskor STV, ako pokračovateľ federálneho tretieho okruhu OK3 (ak si ešte niekto pamätá).